Słowa wdzięczności. Małgorzata Hołub-Kowalik odebrała zasłużone gratulacje!

Medalistka Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy, które na początku marca odbyły się w Toruniu odebrała osobiste gratulacje z rąk Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ‒ prof. dr hab. Radosława Dobrowolskiego.

Spotkanie odbyło się w 29 marca w Rektoracie UMCS. Razem z zawodniczką obecni byli trener ‒ Zbigniew Maksymiuk oraz Prezes Zarządu AZS UMCS Lublin ‒ Rafał Walczyk. 

Rektor Radosław Dobrowolski wyraził swoje wielkie zadowolenie z faktu, iż jeden z popularnych “Aniołków Matusińskiego” broni barw AZS UMCS Lublin i odnosi tak znaczące sukcesy pod sztandarem Klubu Uczelnianego.

Przypomnijmy, że Małgorzata Hołub-Kowalik 7 marca wraz ze sztefetą 4×400 metrów sięgnęła po brązowy medal HME. Polki wystąpiły w składzie: Natalia Kaczmarek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kornelia Lesiewicz i Aleksandra Gaworska. Zawodniczka Lublina pobiegła na drugiej zmianie i pokazała się z kapitalnej strony. Wystartowała jako czwarta, natomiast przekazała pałeczkę na równi z pierwszą zawodniczką! Po niej do boju ruszyła Kornelia Lesiewicz, a na ostatniej zmianie miejsce na podium utrzymała Gaworska. Polki dobiegły z czasem 3:29.94 sekundy. Wygrały holenderki (3:27.15) przed brytyjkami (3:28.20).

Dwa tygodnie wcześniej w biegu indywidualnym zawodniczka AZS UMCS zdobyła brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski. Małgorzata Hołub-Kowalik do klubu z Lublina dołączyła na początku 2020 roku.

Autor: Kamil Wojdat