W meczu juniorek lepsze zawodniczki z Łomianek

W meczu 8. kolejki rozgrywek 2. Ligi Koszykówki Kobiet zawodniczki AZS UMCS Lublin przegrały we własnej hali z SMS-em PZKosz II Łomianki 42-69.

Spotkały się dwie zdecydowanie najmłodsze ekipy w stawce. I choć było to spotkanie ligi seniorskiej, w praktyce naprzeciw siebie oglądaliśmy dwa zespoły juniorskie. Starcie od początku wyraźnie lepiej układało się dla gości. Podopieczne trenera Rafała Czyszpaka po pierwszej kwarcie wygrywały 18-7. W kolejnej różnica rosła. W tej części meczu wśród przyjezdnych wyróżniała się Nicola Lubecka. Z kolei w drużynie Lublina punkty zdobywała Maja Kusiak. Po pierwszej połowie SMS wygrywał w Lublinie 38-20. Był to jednak mecz błędów po obydwu stronach. Trzecia kwarta pod tym kątem wyglądało tak samo, ale częściej od rywalek do kosza trafiały miejscowe. Zielono-białym udało się nieco zmniejszyć straty (34-49), w czym duża zasługa Klaudii Pastwy. Jednak ostatnie dziesięć minut ponownie należało do przyjezdnych. SMS zwyciężyły w Lublinie 69-42. Tabela rozgrywek TUTAJ.

Zagrały dwie drużyny młodzieżowe. Różnica między nimi jest jedna: SMS składa się z zawodniczek ściągniętych z całej Polski, natomiast nasz skład opiera się tylko na zawodniczkach w zasadzie z jednej lubelskiej szkoły. Dzisiaj bardzo dużo nie trafialiśmy, piłka nie chciała wpadać nam do kosza. To nie buduje zespołu w trakcie meczu. Były momenty niezłe, słabe, sporo błędów własnych. Rywalki natomiast od początku narzuciły nam swój styl grania. Dodatkowo u nas pojawiło się przed spotkaniem trochę absencji, kontuzji. Na parkietach drugiej ligi zdobywamy przede wszystkim doświadczenie ‒ mówi trener AZS UMCS Lublin, Sławomir Depta.

AZS UMCS Lublin vs SMS PZKosz II Łomianki 42-69 (7-18, 13-20, 14-11, 8-20)
AZS UMCS Lublin: W. Kusiak (6), M. Szcześniak, J. Korona, R. Ćwiek (2), Z. Komor (5), K. Pastwa (11), W. Jakubczak, D. Mysłowska, Z. Kosicka, O. Kurasiewicz (2), U. Warda (5), M. Kusiak (11)

fot. Marcin Golianek
Autor: Kamil Wojdat