W sobotę inauguracja EBLK. Na początek Ślęza!

Choć pierwsza kolejka sezonu Energa Basket Ligi Kobiet już była, dla pauzującego w niej zespołu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dopiero będzie. Rywalizację na krajowym podwórku w sezonie 2021/2022 akademiczki rozpoczną od meczu ze Ślęza Wrocław.

Lublinianki mają już za sobą wygrany dwumecz z rosyjskim Spartakiem Moskwa w eliminacjach do EuroCup. Trudno zatem mówić, aby Ślęza miała jakąś przewagę w postaci zgrania wynikającego z 1. kolejki ligowej, w której to podopieczne trenera Arkadiusza Rusina wygrały z GTK Gdynia 70-48. W zeszłym sezonie starcia obu ekip były na remis. We Wrocławiu zwyciężyły Pszczółki, a w Lublinie ekipa Ślęzy. Tamta porażka bolała AZS szczególnie, bo zabrała trzecie miejsce przed fazą play-off, do której akademiczki przystąpiły ostatecznie z czwartej pozycji. Do inauguracji Lublin szykuje się w dobrych nastrojach po udanych kwalifikacji europejskich pucharów, o czym mówi trener Krzysztof Szewczyk.

Wygrana ze Spartakiem na pewno nas podbudowała, ale gdy się wygrywa, zawsze atmosfera jest w zespole lepsza. Przed nami teraz na pewno trudny mecz ze Ślęzą Wrocław. Zdaje sobie sprawę, że my jako zespól będziemy gotowi koło połowy poździernika. Jest jeszcze kilka rzeczy do dopracowania, ale czas działa tylko na naszą korzyść. Znamy wszyscy styl zespołu trenera Arkadiusza Rusina. Rywalki będą chciały grać szybko, agresywnie, rzucać za trzy punkty, ale my chcemy ten mecz wygrać. Największymi budżetami dysponują jak zespoły z Gdyni, Polkowic, Bydgoszczy i Gorzowa. My razem ze Ślęzą jesteśmy gdzieś w tym drugim szeregu. Hierarchia ligowa od lat jest ustalona, ale my postaramy sprawić niespodziankę, wejść do czwórki i tę hierarchię zmienić

Ciężkiej przeprawy spodziewa się rozgrywająca, a także kapitan Pszczółek, Zuzanna Sklepowicz.

Na pewno to nie będzie łatwe spotkanie. Od lat pojedynki Lublina z Wrocławiem są bardzo emocjonujące. To takie zacięte i mocno defensywne spotkania. Tego samego spodziewamy się w sobotę. Mamy jeszcze kilka dni, aby się do niego przygotować, więc na pewno damy radę! Jeśli chodzi o zgranie, to już jest dobrze, ale może być jeszcze lepiej. Teraz każdy pojedynczy trening jest dla nas bardzo ważny.

Początek spotkania w sobotę (9 października) o godzinie 18.00. Bilety do nabycia w sklepie internetowym klubu (TUTAJ) oraz przed meczem w kasach biletowych hali MOSiR.

Pamiętaj ponadto, że bilet ulgowy przysługuje uczniom oraz studentom do 26 roku życia oraz osobom powyżej 65 roku życia. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo!  Bilet ulgowy przysługuje również posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej!

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat