Weekend na wyjeździe: Koszykarze niczym walec!

Trzy drużyny AZS UMCS zagrały swoje mecze ligowe na wyjeździe. O punkty walczyły ekipy szczypiornistek, siatkarek i koszykarzy.

Te pierwsze uległy w stolicy tamtejszemu AWF-owi 27-30. Początek pojedynku nie zwiastował jednak porażki. Po 10 minutach gry to zawodniczki trenera Patryka Maliszewskiego wygrywały 5-1. W tym momencie szczypiornistki MKS-u nieco stanęły i rywalki już cztery minuty później remisowały 6-6. Do końca pierwszej warszawianki zdołały odskoczyć i do szatni zespołu schodziły przy stanie 15-13. Druga połowa była bardzo wyrównana. Lublin konsekwentnie gonił wynik i po trafieniu Katarzyny Suszek w 38. minucie na tablicy wyników było 16-16. O porażce przesądziły ostatnie minuty spotkania, w których bardziej skuteczne były rywalki. Najlepsza na parkiecie tego popołudnia była wspomniana już Suszek, która zdobyła aż 10 goli. Po siedmiu meczach akademiczki zajmują 6. miejsce w rozgrywkach 1. Ligi Kobiet.

Ósmą wygraną w sezonie odnieśli koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin. Tym razem podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego pokonali na wyjeździe ŁKS AZS UŁ SG Łódź 79-59. Kluczowa dla losów spotkania była druga kwarta wygrana przez Lublin 19-5. Najwięcej punktów w meczu zdobył Szymon Jaworski, który zapisał na swoim koncie 23 oczka. Z kolei największy EVAL, który wyniósł 25 osiągnął Mateusz Wiśniewski. Środkowy U!NB zebrał w tym starciu aż 16 piłek!

W Ostrowcu Świętokrzyskim uległy drugoligowe siatkarki. Akademiczki przegrały z tamtejszym KSZO 1-3. W pierwszej partii uległy do 18, drugą wygrały do 13. Kolejne dwie padły łupem rywalek odpowiednio do 20 i 19. Zielono-białe zajmują dziewiąte miejsce w lidze.