Hit na początek roku. Pszczółki wracają do gry!

Koszykarki trenera Krzysztofa Szewczyka w pierwszym meczu nowego roku zmierzą się na wyjeździe z VBW Arką Gdynia.

Będzie to bez wątpienia hitowe starcie kolejki, bowiem naprzeciw siebie staną pierwsza i trzecia ekipa EBLK. Arka w obecnym sezonie jest niczym maszyna, która tylko odhacza kolejnych rywali. Gdynianki wygrały wszystkie dotychczasowe dziesięć meczów, średnio notując nad rywalkami przewagę rzędu 27.8 punktu. Na tak dobrą statystykę wpływ bez wątpienia miały wysokie wygrane z GTK czy Energą, czyli outsiderami rozgrywek. Jednak w ostatniej serii gier podopieczne Gundarsa Vetry miały sporo kłopotów. Dopiero w czwartej kwarcie wyjazdowego spotkania w Bydgoszczy zapewniły sobie zwycięstwo 68-64. To starcie odbyło się w minioną środę (30 grudnia).

Nieco dłuższą przerwę od rozgrywek mają lublinianki. Te po raz ostatni na ligowych parkietach pokazały się 13 grudnia, pokonując we Wrocławiu Ślęzę 78-72. Akademiczki rok zakończył na trzecim miejscu w stawce (7-3).

W pierwszym meczu Pszczółki z Arką padł wynik 56-83. Czy zielono-białe są w stanie zrewanżować się za jesienną porażkę. Początek transmisji w niedzielę (3 stycznia) o godzinie 17:00 na stronie TVCOM.