Adrianna Sułek nową zawodniczką AZS UMCS Lublin

Szeregi sekcji lekkoatletycznej AZS UMCS Lublin zasiliła wieloboistka – Adrianna Sułek. 22-latka w swoim dorobku ma między innymi brązowy medal mistrzostw świata juniorów wywalczony w siedmioboju w 2018 roku oraz złoto mistrzostw Europy do lat 23 z 2021 roku.

Sułek jest także dwukrotną halową mistrzynią seniorów Polski seniorów w pięcioboju oraz mistrzynią kraju na stadionie w siedmioboju. Jej poprzednim klubem była Zawisza Bydgoszcz.

Zdecydowałam się na zmianę barw z uwagi na niewystarczające wsparcie z klubu macierzystego. AZS UMCS Lublin stawia dobro i rozwój zawodnika na pierwszym miejscu. Wiem, że zapewni mi możliwość działania na wielu niezbędnych płaszczyznach, co powinno skutkować rekordami życiowymi. Wierzę, że rozwinę tu skrzydła i osiągnę znacznie więcej – wyjaśnia Adrianna Sułek.

W 2021 podczas igrzysk w Tokio zawodniczka została sklasyfikowana na 16. miejscu. – Przetarcie olimpijskie mam już za sobą. W 2024 roku w Paryżu chcę natomiast zdobyć medal. Mówię o tym głośno. Zrobię wszystko, aby z najważniejszej imprezy czterolecia wrócić z krążkiem – zapowiada Sułek.

Wkrótce na naszej stronie obszerniejsza rozmowa z nową lekkoatletką AZS UMCS Lublin.

Autor: Kamil Wojdat