Akanza dalej z kompletem oczek. Zwycięstwa pań i panów

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach 2. Ligi Tenisa Stołowego odniosły zawodniczki ATS-u Akanza AZS UMCS Lublin. Z kolei już po raz ósmy zwyciężyli panowie. Cel obu drużyn jest jeden: walka o awans do 1. Ligi!

W piątek w Lubartowie mierzyły się panie, które pewnie pokonały tamtejszy MKS STS Lubartów 9-1. Dla lublinianek, które rozpoczęły zmagania pod koniec października była to trzecia wygrana w trzecim meczu sezonu. – Drużynę kobiet zawiązaliśmy dosyć spontanicznie, natomiast tworzą ją doświadczone zawodniczki. Dziewczyny wykazywały chęć uczestniczenia w rozgrywkach ligowych, więc postanowiliśmy stworzyć zespół z jasnym celem. Tym jest awans do 1. Ligi – zapowiada kierownik drużyny, Filip Grajewski.

Po trzech seriach gier ekipa z Lublina jest liderem tabeli. Podobnie sytuacja wygląda u panów, którzy jednak rozegranych mają już osiem spotkań. W ostatnim z nich rywalem akademików był SMS Włodawa. Wynik 9-1 wskazuje na łatwe zwycięstwo, ale był to jeden z najtrudniejszych pojedynków w obecnym sezonie. – Do tej pory wygrywaliśmy dosyć gładko. Dzisiaj wynik również jest wysoki na naszą korzyść, jednak na stole w kilku pojedynkach oglądaliśmy naprawdę wyrównaną grę – mówi Filip Grajewski.

Przed drużyną mężczyzn jeszcze jeden mecz w tym roku. W najbliższy weekend akademicy zagrają na wyjeździe z UKS-em Wola Osowińska. W przypadku kobiet, nie jest jeszcze jasnym czy w tym roku jeszcze zagrają.

Autor: Kamil Wojdat