Bal Sportowca AZS Lublin. AZS UMCS w roli głównej!

Aż trzy z czterech nagród, w których toczył się “Plebiscyt na najlepszego sportowca AZS Lublin 2021” powędrowało do przedstawicieli AZS UMCS Lublin. Najlepszą zawodniczką została Małgorzata Hołub-Kowalik.

Złota i srebrna medalistka tegorocznych igrzysk olimpijskich o to miano walczyła przede wszystkim z inną medalistką z Tokio – Malwiną Kopron (brązowy medal). Choć wybór kapituły do najłatwiejszych nie należał, większość jej członków była zgodna, że nagroda powinna trafić do sprinterki, o czym mówi sekretarz kapituły oraz wiceprezes AZS Lublin, Paweł Markiewicz:

Za nami rok bardzo bogaty w sukcesy. Z jednej strony żaden sukces nie jest w stanie przebić sukcesu olimpijskiego, ale z drugiej strony mieliśmy aż dwa takie sukcesy. Zatem niejako znaleźliśmy się w kropce. Jednak w większości byliśmy jednomyślni, że to koleżanka Małgosia Hołub-Kowalik powinna zostać sportowcem roku. Pozostaje tylko się cieszyć, że z roku na rok mamy coraz większy problem wynikający z coraz większej ilości sukcesów w sporcie akademickim.

Sama laureatka również skierowała kilka słów do zgromadzonych w Lubelskim Centrum Konferencyjnych przybyłych gości. Co prawda nie ze sceny, ale ze specjalnie przygotowanego na te okoliczność nagrania:

Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za to wyróżnienie. Jest mi niezmiernie miło, że moje sukcesy zostały docenione! Oczywiście te sukcesy nie byłyby możliwe, gdy nie wsparcie mojego klubu – AZS UMCS Lublin, wsparcie Prezydenta Miasta Lublin – Krzysztofa Żuka oraz wsparcie Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego. Nie sądziłam, że dołączenie do społeczności AZS-iaków będzie wiązało się z tyloma miłymi chwilami. Naprawdę czuję się tutaj, jak w jednej wielkiej rodzinie.

Miano najlepszego trenera powędrowało z kolei do Witolda Koprona trenera i dziadka Malwiny Kopron. Ten w minionym roku doprowadził swoją podopieczną między innymi do mistrzostwa Polski oraz brązu igrzysk olimpijskich.

Nadzieją sportu akademickiego została 16-letnia Laura Bernat, która w dorobku ma między innymi: mistrzostwo Europy juniorów do lat 16, dotarcie do półfinałów igrzysk olimpijskich czy mistrzostwo Polski seniorów. To wszystko Laura wywalczyła w wieku 15 lat.

Niestety nie może mnie dzisiaj z wami być. Jednak chciałabym bardzo podziękować Miastu Lublin, Województwu Lubelskiemu, Grupie Azoty, mojemu klubowi AZS UMCS Lublin, trenerowi Sławomirowi Pliszce mówiła prosto z Zakopanego, gdzie przygotowuje się do zbliżającego się sezonu zimowego, Laura Bernat.

W kategorii na najpopularniejszego sportowca z kolei wygrała reprezentantka Uniwersytetu Przyrodniczego, Dorota Moskowicz. Zawodniczka specjalizuje się w ergometrze wioślarskim.

Autor: Kamil Wojdat