Bernat znów na szczycie. Pływaczka z brązem w Limie!

Od wtorku w stolicy Peru odbywają się pływackie mistrzostwa świata juniorów. W gronie reprezentantów Polski jest Laura Bernat, która już wie, że do domu zabierze medal z tej imprezy. Pływaczka AZS-u UMCS Lublin sięgnęła po brąz na 200 metrów grzbietem.

Ten dystans jest koronną konkurencję Bernat, która już święciła na nim sukcesy międzynarodowe. Przed rokiem sięgnęła po złoto juniorskich mistrzostw Europy oraz dotarła do półfinału igrzysk olimpijskich (najmłodsza zawodniczka w kadrze Polski). Pływaczka do swojej kolekcji dokłada teraz brązowy medal na światowym czempionacie w kategorii juniorów. Apetyt na sukces w Limie wzrósł szczególnie po eliminacjach, w których Bernat uzyskała czwarty najlepszy wynik (2:13.29). W finałowej batalii rozegrał się interesujący pojedynek o trzecie miejsce, z którego zwycięsko wyszła lubelska pływaczka (2:11.09). Jej przewaga nad czwartą Mio Narita wyniosła dokładnie jedną setną sekundy.

Brąz Mistrzostw Świata Juniorów na zakończenie (prawie) baaardzo długiego sezonu. Dziękuję za kibicowanie – napisała zawodniczka na Facebooku.

Fot. Laura Bernat – pływanie/Facebook
Autor: Rafał Małys