Dalej na pokładzie!

Zuzanna Sklepowicz przedłużyła kontrakt z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin o kolejny rok. Sezon 2020/2021 będzie dla 23-letniej rozgrywającej drugim w zielono-białych barwach!

Do zespołu z Lublina dołączyła w maju 2019 roku, przechodząc z hiszpańskiego AE Sedis. W Pszczółce wystąpiła w 19 meczach Energa Basket Ligi Kobiet, w których średnio spędzała na parkiecie 13.3 minuty. W tym czasie notowała: 2.2 punktu, 1.8 asysty, 0.5 przechwytu oraz zbierała 1.2 piłki spod tablicy. Zuzanna Sklepowicz parę rozgrywających będzie współtworzyła z Ilarią Milazzo, której transfer ogłoszony został w ostatnich dniach.

– Dla Zuzy zeszły sezon nie był łatwy. Ale braliśmy to pod uwagę, bo przychodziła do Lublina z klubu hiszpańskiego, w którym mało grała. U nas dostawała swoje szanse i zaczęła pokazywać to, czego byśmy od niej oczekiwali. Z tego też powodu zdecydowaliśmy się na przedłużenie z nią kontraktu. Liczymy, że dalej będzie się rozwijała. ‒ komentuje trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Krzysztof Szewczyk.

– Dobrze czuję się w drużynie. Stąd też decyzja, aby zostać na kolejny rok. Gdyby atmosfera nie sprzyjała i nie byłabym tu szczęśliwa, nie podjęłabym takiej decyzji. ‒ mówi rozgrywająca Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, Zuzanna Sklepowicz. Cała rozmowa z zawodniczką wkrótce na naszej stronie.

Autor: Kamil Wojdat