Do stolicy po dziesiąte ligowe zwycięstwo

W czwartkowy wieczór grały w europejskich pucharach, a w niedzielne popołudnie już czeka na nie starcie ligowe. Rywalem koszykarek Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin będzie SKK Polonia Warszawa.

Łączenie zmagań w EuroCup i Energa Basket Lidze Kobiet daje się we znaki, ale akademiczki mimo napiętego terminarza ciągle są zwarte i gotowe. Przed nimi teraz wyjazd do Warszawy na rewanżowe starcie z Polonią, a lubelscy kibice z pewnością pamiętają dreszczyk emocji, jaki towarzyszył w pierwszym pojedynku w Lublinie. Popularne ,,Pszczółki” wygrały 75-70, ale wynik był sprawą otwartą do samego końca. Jaki tym razem czeka nas scenariusz?

Nie ma dużo czasu na przygotowanie, bo wczoraj w godzinach wieczornych wróciliśmy. Dzisiaj mamy tak naprawdę jeden trening i jutro jedziemy do Warszawy. Te przygotowania są ograniczone, ale gramy w EuroCup no i takie są realia. Jeżeli chodzi o Polonię, to siła jest w całym zespole. W każdym meczu tam się ktoś wyróżnia i nie ma jednego kluczowego gracza. Grają szerokim składem, może teraz troszeczkę mniej, bo pojawiły się kontuzje. Każdy zawodnik jest tam w stanie coś dać – komentuje szkoleniowiec lubelskiego zespołu, Krzysztof Szewczyk.

Mecz w Warszawie zaplanowany jest na niedzielę na 13:00, a transmisja z tego starcia dostępna na stronie Emocje.TV. Trzymajcie kciuki na kolejne ligowe zwycięstwo biało-zielonych! Przypominamy również, że już w czwartek bardzo ważny mecz, gdyż lublinianki zagrają o awans do kolejnej rundy EuroCup. O godzinie 18:00 w lubelskiej Hali MOSiR zmierzą się po raz drugi z BCF Elfic Fribourg.

Fot. Elbrus Studio
Autor: Rafał Małys