Domowe mecze ligowe. Rozpiska weekendowa

W najbliższy weekend czekają nas aż cztery domowe spotkania drużyn AZS UMCS Lublin. Wszystkie zaplanowane zostały na niedzielę.

Jako pierwsi do boju ruszą drugoligowi szczypiorniści. Rywalem podopiecznych trenera Łukasza Achruka będzie druga ekipa Padwy Zamość. Przeciwnicy to w większości zespół składający się z zawodników urodzonych w 2003 i 2004 roku. Tydzień temu wyraźnie ulegli oni Orlętom Zwoleń 23-47, z kolei lublinianie pokonali Olimpię Białą Podlaską 32-21. Także i teraz będą faworytami do zwycięstwa. Początek tego spotkania w niedzielę (27 września) o godzinie 11:00 w hali XXX LO w Lublinie przy ulicy Wajdeloty 12.

O 14:00 swój mecz rozegrają futsaliści. Po falstarcie w Rudzie Śląskiej, gdzie przegrali z tamtejszą Gwiazdą 5-6, tym razem zagrają przed własną publicznością z liderem ‒ KS Sośnicą Gliwice. Jednak wyjątkowo to starcie odbędzie się w Świdniku, a dokładnie w hali I LO przy Okulickiego 13. Transmisja tego spotkania także na kanale YouTube AZS UMCS TV.

W hali Centrum Kultury Fizycznej zmagania ligowe zainaugurują siatkarki AZS UMCS Lublin. Na początek akademiczki zmierzą się z drugą ekipą SAN-Pajdy Jarosław. Wydaje się, że to gospodynie będą faworytkami do zwycięstwa. Nie jest jednak wiadomym, w jakim zestawieniu personalnym do Lublina przyjadą rywalki. W przypadku sięgnięcia po siatkarki pierwszoligowe, to zadanie będzie znacznie trudniejsze. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Ostatnim niedzielnym meczem będzie starcie drugoligowych koszykarzy AZS Start Lublin. Ci na obiekcie przy Alejach Zygmuntowskich 4 podejmą Profi Sunbud PKK 99 Pabianice. Drużyna niezmiennie od ośmiu lat prowadzona przez trenera Przemysława Łuszczewskiego w tym sezonie po raz kolejny postara się wywalczyć upragniony awans do 1. Ligi. Pierwszym krokiem będzie zwycięstwo z Pabianicami. Początek pojedynku o godzinie 17:00. Transmisję spotkania dostępna będzie na Facebook’u zespołu PKK 99.