DRS CUP 2023, czyli pierwszy sprawdzian koszykarek przed nowym sezonem

Ważnym punktem w okresie przygotowawczym Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin jest sprawdzian formy w turnieju przedsezonowym. Tegoroczna rywalizacja w Lublinie będzie wyjątkowa. W dniach 16-17 września w Hali MOSiR odbędzie się DRS CUP 2023, do którego przystąpią uznane europejskie marki.

DRS to pochodząca z Lublina firma, która zajmuje się dostawą wszelkiego sprzętu i komponentów do budowy sieci. Dostarcza również asortyment z zakresu automatyki budynkowej, monitoringu i osprzęt elektroinstalacjny. Dziś z dumą możemy ogłosić, że DRS dołącza do grona partnerów AZS-u UMCS Lublin, ale jest także sponsorem tytularnym zbliżającego się towarzyskiego turnieju.

Po raz pierwszy do Lublina na serię spotkań towarzyskich przed sezonem przyjadą zespoły zza granicy. TTT Riga to drużyna, która w tym roku także będzie walczyć rozrywkach Euroligi Kobiet. Pojawi się również rumuński CSM CSU Constanta, który przystąpi do rozgrywek EuroCup Women. Stawkę natomiast zamyka dobrze nam znana Enea AZS Politechnika Poznań. Przyjdź do Hali MOSiR w dniach 16-17 września i po raz pierwszy zobacz drużynę, która w tym roku będzie broniła mistrzostwa Polski. Poza samymi boiskowymi rozgrywkami, w trakcie turnieju czeka nas również oficjalna prezentacja drużyny na nadchodzący sezon. Bilety do nabycia w naszym sklepie internetowym, posiadacze zaś karnetów na sezon 2023/2024 mają wstęp bezpłatny.

Chcemy wspierać sport i krzewić miłość do niego wśród młodzieży, ale także popularyzować go w mieście. Tak naprawdę jest to dla nas pierwsze poważne wejście w sport. Dzięki niemu można dotrzeć do różnych klientów. Nie tylko w Lublinie, ale i w całej Polsce, a dzięki nadchodzącemu turniejowi również w Europie – wyjaśnił Paweł Danyluk, Prezes Zarządu DRS Sp.z.o.o.

Harmonogram turnieju:

Sobota:
17:00 CSM CSU Constanta vs. Enea AZS Politechnika Poznań
19:00 Pierwsza prezentacja drużyny Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin
19:30 Polski Cukier AZS UMCS Lublin vs. TTT Riga

Niedziela:
14:30 Mecz nr 3
17:00 Mecz nr 4

Autor: Rafał Małys