Dużo się tutaj nauczyłam ‒ rozmowa z Olgą Trzeciak.

Olga Trzeciak od dwóch lat jest zawodniczką Pszczółki Polski Cukier oraz studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. O pobycie w Lublinie porozmawialiśmy z 21-letnią koszykarką.

Za Tobą już dwa lata w Lublinie. Jak je wspominasz?
Ostatnie lata wspominam bardzo dobrze! Naprawdę dużo się tu nauczyłam, między innymi samodzielności. Dodatkowo poznałam super dziewczyny i już nie mogę doczekać się nadchodzącego sezonu!

Rok temu, przy okazji ogłaszania kadry mówiłaś, że czujesz się tutaj jak w domu. Można teraz powiedzieć, że powoli to już jest taki Twój drugi dom?
Dokładnie! Tyle czasu spędziłam w tym mieście, że zdążyłam się zaaklimatyzować.

Praca z Krzysztofem Szewczykiem rozwinęła Cię jako zawodniczkę?
Na pewno! Trener Szewczyk jest wymagającym Trenerem, ale również posiada ogromną wiedzę. Dzięki niemu stałam się lepszą zawodniczką.

W pierwszym Twoim sezonie w Lublinie zagrałaś w 11 meczach EBLK, w minionym już w 14. Czego oczekujesz po nadchodzącym?
W tym sezonie wchodzi w życie nowy przepis, co daje duże możliwości do grania. Z sezonu na sezon rośnie liczba moich występów w ekstraklasie i mam nadzieję, że ta tendencja się utrzyma.

W Lublinie masz okazje także studiować. Zdaje się, że przed Tobą ostatni rok pierwszego stopnia. Jak wychodzi godzenie sportu z nauką?
Dzięki temu, że zajęcia były zdalnie bardzo mi to ułatwiło połączenie treningów ze studiami. Chyba dobrze mi idzie, bo właśnie skończyłam pisać pierwszy rozdział mojej pracy licencjackiej.