Futsaliści UMCS najlepsi na Lubelszczyźnie

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego znów zostały zdominowane przez reprezentantów UMCS. Podopieczni Tomasza Bieleckiego i Tomasza Bednaruka wygrali zawody bez porażki na koncie.

UMCS trafił do Grupy A, w której znajdował się KUL, Uniwersytet Medyczny oraz AWF Biała Podlaska. Na niedostatek bramek nie mogliśmy narzekać, bo UMCS na inaugurację zmagań pokonał KUL 5-4. W kolejnym meczu również o zwycięstwie UMCS-u zaważyła przewaga jednego trafienia. To pozwoliło pokonać reprezentację Uniwersytetu Medycznego (3-2). Podopieczni Tomasz Bieleckiego zakończyli zmagania w grupie z kompletem punktów, bo spotkanie z ekipą z Białej Podlaskiej zakończyło się walkowerem dla lublinian. Dzięki temu futsaliści UMCS-u awansowali do fazy pucharowej z pierwszego miejsca.

Jak się jednak okazało przeprawa w grupie była trudniejsza niż walka po wyjściu z niej. UMCS pewnie wygrał każdy mecz, a przy tym nie stracił ani jednej bramki. W półfinale reprezentanci UMCS-u bez większych problemów pokonali Uniwersytet Przyrodniczy (7-0). Okazali się również za mocni dla swojego finałowego rywala. Pokonali Politechnikę Lubelską 5-0 i tak jak w poprzednim roku sięgnęli po końcowy triumf. Tę edycję wyróżniało jednak to, że pierwszy raz w historii zmagań akademickich na Lubelszczyźnie na zwycięzców czekał puchar.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Były mecze grupowe trzymające w napięciu, bo wynik ważył się do ostatnich sekund. Mecz półfinałowy i finałowy pokazały, że wyciągnęliśmy wnioski z tego co doświadczyliśmy. Dobrze się przygotowaliśmy i mieliśmy wszystko pod kontrolą co pozwoliło nam osiągnąć sukces. Cieszymy się, że to nam przypadł zaszczyt zostać pierwszą wygrawerowaną drużyną na pucharze. Teraz przygotowujemy się do startu w Akademickich Mistrzostwach Polski. Jeszcze przed nowym rokiem czekają nas pierwsze mecze kontrolne, aby nie wypaść z rytmu. Chcemy być w jak najlepszej formie – mówi trener UMCS, Tomasz Bielecki.

Oprócz pucharu i złotych medali triumfatorzy otrzymali również promocję do Turnieju Półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski. Te odbędą się w dniach 28-30 stycznia 2022 roku w Lublinie.

Skład zwycięskiej drużyny: Michał Białek, Daniel Brzozowski, Patryk Drozd, Jakub Długosz, Szymon Frąckowiak, Arkadiusz Górka, Adrian Kulesza, Jan Masztaleruk, Kacper Naumiuk, Stanisław Niewiński, Bartłomiej Poleszak, Cezary Pęcak, Michał Rzeźnik, Mikita Visnevskiy, Michał Wawryszczuk, Cezary Zdunek, Krzysztof Ziętek, Wiktor Żurek
Trenerzy: Tomasz Bielecki, Tomasz Bednaruk

Fot. Bartłomiej Wójtowicz/AZS Lublin