Hala MOSiR znów poniesie je do zwycięstwa? W sobotę mecz z VBW Arką Gdynia

W środę grały jeszcze w Stambule, a teraz są myślami przed niezwykle ważnym starciem na krajowym podwórku. W sobotę koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin postarają się zrewanżować VBW Arce Gdynia.

Nie będzie to łatwe starcie, ale przez ostatnie lata lubelska Hala MOSiR sprzyjała akademiczkom w meczach z Arką. Gdynianki po raz ostatni triumfowały tu jeszcze w sezonie 2020/2021. W tegorocznej kampanii jest to jednak zupełnie inna drużyna, co potwierdziła chociażby w listopadowym spotkaniu w Gdyni (59-80). Lublinianki mają tym samym coś do udowodnienia w rewanżu, a stawką jest komplet punktów, który może wpłynąć na układ sił w tabeli.

Przed nami ciężki mecz z Gdynią. Dla nas największym problemem jest brak czasu na przygotowanie. Ze Stambułu wróciliśmy po czwartej nad ranem w piątek. Wieczorem w piątek jeden trening, a w sobotę już mecz. Tak naprawdę, jeżeli chcemy wygrać z zespołem z Gdyni, musimy ich zatrzymać defensywie. To jest jeden z najskuteczniejszych zespołów w lidze. Ma bardzo zbilansowany skład, dobrych graczy na obwodzie i pod koszem. Musimy uważać praktycznie na wszystko. Martwimy się o siebie i teraz jeden trening, regeneracja i w sobotę musimy być gotowi, żeby walczyć o zwycięstwo – zapowiada Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Mistrzynie Polski są po czterech ligowych wygranych z rzędu, a celem jest przedłużenie tej serii. W tym jednak przyda się wsparcie dodatkowego kibica w postaci Was drodzy kibice! Widzimy się już w sobotę o 19:00 w Hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4. Bilety do nabycia w kasach biletowych przed rozpoczęciem spotkania, a także w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.

Zachęcamy Państwa do rozliczenia swojego PIT-u z AZS-em UMCS Lublin i przekazania nam swojego 1,5% podatku. Wasze wsparcie pomaga nam rozwijać klub i pisać kolejne piękne rozdziały historii jego funkcjonowania.

Swój PIT możesz rozliczyć przy naszej pomocy. Dowiedz się więcej.