Historyczny wynik siatkarek. Trzecie miejsce AMP drużyny Piotra Fijołka!

Siatkarki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej podczas turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski zdobyły brązowe medale! Ponadto były najlepsze wśród uniwersytetów. Tak dobrze nie było jeszcze nigdy!

Gospodarzem zmagań które w dniach 20-23 października odbyły się w Krakowie, był tamtejszy Uniwersytet Ekonomiczny. Do walki o miano najlepszej akademickiej ekipy w kraju stanęło 12 zespołów.

Lublinianki w pierwszej fazie finałów trafiły do grupy C, gdzie mierzyły się gospodyniami oraz Śląskim Uniwersytetem Medycznym. Oba spotkania wygrały, i z bilansem setów 4-1 (mecz na tym etapie do dwóch wygranych partii) pewnie awansowały do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca.

Tam naprzeciw nich stanęły siatkarki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. O tym, kto przejdzie dalej, decydowała tie-break. W nim lepsze okazały się podopieczne trenera Piotra Fijołka, dzięki czemu zapewniły sobie miejsce w strefie medalowej (25:11, 14:25, 15:9).

W półfinale UMCS musiał jednak uznać wyższość warszawskiego AWF-u, który wyraźnie pokonał zielono-białe 2-0 (25-16, 25-17). Pozostała walka o brąz.

Rywalkami w najważniejszym meczu turnieju były reprezentantki Uniwersytetu Adam Mickiewicza w Poznaniu. Zespoły grały już do trzech wygranych setów. Spotkanie było bardzo zacięte, a końcowym triumfie Lublina decydowała piąta odsłona, w której UMCS był minimalnie lepszy (21:25, 25:18, 25:22, 20:25, 15:12).

Drużyna trenera Piotra Fijołka osiągnęła największy sukces w historii startów w AMP! Oprócz brązu w klasyfikacji generalnej, zdobyła złoto w typach uczelnie. MVP ekipy lubelskiej wybrana została Zuzanna Urbańska.

Najlepsze w zawodach były siatkarki AWF Warszawa. Srebro powędrowało do reprezentantek AWF Poznań. Komplet wyników TUTAJ.

Trener: Fijołek Piotr Skład: Chadała Julia, Czarnowska Jagoda, Jackowska-Boryc Eliza, Kępka Paulina, Kłuś Paulina, Miazga Paulina, Pyzik Weronika, Sadłowska Magdalena, Urbańska Zuzanna.

fot. @amp.psk.final/fb
Autor: Kamil Wojdat