Hit dla U!NB. Pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym prawie pewne!

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin pokonali w hali MOSiR wicelidera tabeli – Tura Basket Bielsk Podlaski 94-68. Tym samym lublinianie niemal zapewnili sobie 1. miejsce w lidze przed fazą play-off!

Akademicy od początku meczu wzięli sprawy w swoje ręce i pokazali, że chcą wziąć rewanż za jesienną porażkę w Bielsku. Pierwsza kwarta wygrana 21-7 ustawiła dalszą część spotkania. Miejscowi przede wszystkim brylowali na tablicy. Dobra zbiórka oraz świetna dyspozycja Mateusza Wiśniewskiego i Adama Myśliwca były decydujące. Do przerwy U!NB prowadził 42-25. Po niej dalej to podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego kontrolowali grę, konsekwentnie zbliżając się do wygranej. W szeregach gości najlepiej prezentował się Kacper Rojek (20 pkt w całym meczu). Dzięki wygranej AZS umocnił się na fotelu lidera Grupy B 2. Ligi Mężczyzn i na pięć kolejek przez końcem rundy zasadniczej wydaje się, że tego miejsca już nie odda.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. Na pewno po takim meczu z wiceliderem morale zespołu wzrasta. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Przez cały tydzień mocno motywowaliśmy się na to starcie. Chcieliśmy pokazać dziś, kto rządzi w tej lidze. Wykonaliśmy założony plan, więc jesteśmy zadowolenie – komentuje środkowy gospodarzy, Adam Myśliwiec.

U!NB AZS UMCS Start Lublin vs KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 94-68 (21-7, 21-18, 30-21, 22-22)
U!NB: Wiśniewski (22), Myśliwiec (19), Wąsowicz (11), Gospodarek (9), Jaworski (7), Waniewski (6), Nycz (6), Obarek (5), Matysek (3), Szewczyk (3), Stefaniuk.