Już tylko jedna runda od upragnionego awansu do 1. Ligi!

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin są o krok od historycznego awansu na zaplecze ekstraklasy. W pierwszym z decydujących meczów zmierzą się z Rycerzami Rydzyna.

W grze o awans pozostało cztery drużyny: U!NB, Rycerze, AGH Kraków i Żak Koszalin. Te utworzyły pary półfinałowe, a zwycięzcy tych par mogą już być pewni awansu do 1. Ligi. To dlatego, że prawo gry na zapleczu ekstraklasy uzyskają trzy najlepsze zespoły w drugoligowej stawce.

W sobotę pierwsza szansa na przypieczętowanie świetnego sezonu w wykonaniu lublinian. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego na 30 rozegranych spotkań do tej pory, wygrali aż 28! Bezapelacyjnie wygrali sezon zasadniczy w grupie B (22-2), a następnie od wygranej do wygranej przechodzą kolejne fazy play-off. Jednak bardzo podobnie wygląda sytuacja Rycerzy, którzy okazali się najlepsi w grupie D (22-2), a w kolejnych rundach ulegli tylko raz. Szykuje się zacięty pojedynek, jednak faworytami wydaje się być ekipa Lublina, w której składzie występują zawodnicy pierwszej drużyny Startu. MVP sezonu zasadniczego w grupie B został Karol Obarek, który na swoim koncie ma także występy w ekstraklasowym Starcie.

Aby sezon był udany dla lublinian wygrana w półfinałowym dwumeczu lub w starciu o trzecie miejsce jest koniecznością. Z kadrą, którą dysponuje U!NB już na początku sezonu jasnym było, że jedynym dobrym wynikiem na koniec będzie awans. Początek starcia z Rycerzami w sobotę (8 maja) o godzinie 18:00 w lubelskiej hali MOSiR.

fot. Elbrus Studio
Autor: Kamil Wojdat