Juniorzy z przytupem zakończyli Zimowe Mistrzostwa Polski

Ostatni dzień Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 15 i 16-letnich okazał się bardzo udany dla pływaków AZS UMCS Lublin, którzy stawali na podium aż ośmiokrotnie!

Rywalizacja 15-latków odbywała się w lubelskim Aqua. Złoto dla gospodarzy wywalczył jeden z bohaterów całych mistrzostw – Błażej Paszkowski. Reprezentant zielono-białych okazał się najlepszy w zmaganiach grzbieciarzy na dystansie 100 metrów. Ten medal był jego czwartym podczas całej imprezy, a drugim złotym. W trakcie trzech dni mistrzostw zdobył także jedno srebro i jeden brąz.

W Gliwicach, gdzie rywalizowali 16-latkowie, zawodnicy z Lublina w niedzielę stawali na podium aż siedem razy. Już w pierwszym finale tego wieczoru (na 200 metrów motylkiem dziewcząt) aż dwie pływaczki AZS UMCS znalazły się w najlepszej trójce. Wygrała Klara Kowalska, a trzecia była Natalia Hebel. Kowalska wystąpiła także w rywalizacji na 800 metrów dowolnym. Ten start zakończyła jako druga.

Zmagania grzbiecistek na 100 metrów wygrała z kolei Laura Bernat, dla której był to już piąty krążek wywalczony w Gliwicach. Swój siódmy medal dołożyła w sztafecie 4 x 100 zmiennym. Obok niej wystąpiły w niej: Klara Kowalska, Kinga Żydek i Zuzanna Kowalska.

Srebro na 1500 metrów powędrował do Jakuba Rynkiewicza, a brąz na 100 zmienny do Wojciecha Sławackiego.

Łącznie w Gliwicach lublinianie zdobyli aż 19 medali (9 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych), wygrywając klasyfikację medalową.

W Lublinie 15-latkowie wywalczyli 4 medale (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy) – 9. miejsce w klasyfikacji medalowej.