Już w czwartek EuroCup zawita w Lublinie!

Przed nami pojedynek liderów krajowych tabeli w EuroCup. Polski Cukier AZS UMCS Lublin podejmie u siebie Hozono Global Jairis. Pierwszy gwizdek w czwartek 17 października o godzinie 18:00.

[ENG BELOW]

Hiszpanki kapitalnie zaczęły tegoroczny sezon na krajowym podwórku, gdzie dwa wysokie zwycięstwa zapewniły im prowadzenie nad resztą stawki. Rozgrywki europejskie rozpoczęły jeszcze lepiej, gdyż totalnie zdominowały Panathinaikos i wygrały 101-54. Szkoleniowiec zielono-białych podchodzi z dużym respektem do swojego rywala, o którym wypowiada się w samych superlatywach.

Myślę, że to jest faworyt naszej grupy. Jairis to zespół, który w mojej opinii może powalczyć o czołową czwórkę w Hiszpanii, ale gramy u siebie i postaramy się powalczyć o zwycięstwo – mówi trener Krzysztof Szewczyk.

Lublinianki nie weszły dobrze w EuroCup, bo przeciwniczki z Angers wysoko z nimi wygrały. Dużo lepiej prezentuje się sytuacja AZS UMCS w OBLK, gdzie po dwóch meczach ma na swoim koncie dwa triumfy. Dzięki temu, podobnie jak ekipa z Jairis, zielono-białe są liderami w ligowej tabeli. W zespole jest szczera nadzieja na wyjście z grupy.

Tak, wciąż wierzymy w awans. Mamy trudną grupę, nie będzie łatwo, o czym przekonałyśmy się w spotkaniu z Angers. Natomiast wiemy, że jeśli wygramy kilka meczów, to mamy szansę. Trener powtarza, że w pojedynczym starciu każdy może zwyciężyć. Wciąż wierzymy, pracujemy i będziemy walczyć w każdym meczu.

Spodziewamy się, że będą silne i fizyczne, tak jak francuska drużyna. Oczekujemy ciężkiej i fizycznej gry, ale gramy u siebie, więc to będzie inne wyzwanie. Czekamy na zacięte spotkanie – ocenia Batabe Zempare, zawodniczka Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Cała rozmowa z akademiczką jest dostępna na naszym portalu.

Wejściówki na czwartkowy mecz zakupicie TUTAJ.

Bilet ulgowy przysługuje:
Uczniom oraz studentom do 26. roku życia
Emerytom oraz osobom po 65. roku życia
Posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej (Lubika)
Osobom, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności

Dzieci do 6. roku życia mają wejście za darmo

[ENG]

The Spanish team started this season brilliantly on the domestic front, where two significant victories secured their lead over the rest of the competition. They began their European campaign even better, as they completely dominated Panathinaikos and won 101-54. The coach of the green-and-white team approaches his opponent with great respect, speaking highly of them.

I think they are the favorite in our group. Jairis is a team that, in my opinion, can fight for a top-four spot in Spain, but we are playing at home and will try to fight for the win – said coach Krzysztof Szewczyk.

Lublin’s team didn’t start well in the EuroCup, as their opponents from Angers won convincingly. However, AZS UMCS’s situation in the Polish League (OBLK) is much better, where they have won both of their games. As a result, like the team from Jairis, the green-and-whites are leaders in the league standings. There is genuine hope within the team to advance from the group stage.

Yes, we still believe in advancing. We have a tough group, and it won’t be easy, as we realized in the game against Angers. But we know that if we win a few games, we have a chance. The coach always reminds us that in a single game, anyone can win. We still believe, we work hard, and we will fight in every match.

We expect them to be strong and physical, just like the French team. We anticipate a tough and physical game, but we are playing at home, so it will be a different challenge. We are looking forward to a close match – assessed Batabe Zempare, a player for Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

You can buy tickets HERE.

Discounted tickets are available for:
Students up to the age of 26
Retirees and those over the age of 65
Holders of the Lublin City Card (Lubika)
Individuals with a disability certificate

Children under 6 can enter for free.

Fot.: Elbrus Studio

Autor: Michał Długosz