Już w czwartek historyczny moment. Euroliga po raz pierwszy w naszym mieście

Sezon koszykarski już w pełni, a przed drużyną Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin trzecia spotkanie Euroligowe. Moment wyjątkowy, gdyż będzie to pierwszy w historii mecz rozegrany w Lublinie. Już w czwartek starcie z ACS-em Sepsi SIC.

Lublinianki poznały już smak Euroligi, bo za nimi dwa wyjazdowe spotkania. Do tej pory zmierzyły się z mistrzyniami Hiszpanii oraz Włoch, a teraz najbardziej prestiżowe rozgrywki w Europie zawitają po raz pierwszy do Lublina. Już w czwartek akademiczki podejmą u siebie rumuński ACS Sepsi SIC, a ten mecz z pewnością zapisze się na kartach historii lubelskiej koszykówki.

Sepsi SIC to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii Rumunii. Po raz pierwszy mistrzostwo kraju wywalczyła w 2016 roku, a dziś w swojej gablocie może się poszczycić siedmioma trofeami mistrzowskimi. Rumunki o awans do tegorocznej edycji Euroligi walczyły w kwalifikacjach, gdzie dwukrotnie pokonały ekipę TTT Ryga. Po dwóch kolejkach fazy grupowej, tak jak zespół z Lublina, nie zdołały jeszcze odnieść zwycięstwa. Obie ekipy liczą na przełamanie i zgarnięcie pierwszego kompletu punktów. Komu uda się ta sztuka? Przekonamy się już niebawem.

Pierwszy mecz Euroligowy u siebie z zespołem z Rumunii. Jest to jak najbardziej drużyna w naszym zasięgu, ale oczywiście musimy zagrać dobre spotkanie. Miejmy nadzieję, że już zagramy w pełnym składzie, a wtedy powalczymy o zwycięstwo. Zespół rumuński posiada szeroki skład i dużo zawodniczek zagranicznych. Grają taką dosyć ruchliwą koszykówkę opartą na bieganiu oraz dużej liczbie zasłon do piłki i od piłki, przez co gra się z nimi nieprzyjemnie. Jeżeli zagramy dobrze w defensywie i w pełnym składzie, to jest szansa na pierwszy triumf w Eurolidze przed własną publicznością – zapowiada Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Początek meczu Polski Cukier AZS UMCS Lublin – ACS Sepsi SIC już w czwartek o 19:00 w Hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4. Bilety do nabycia w kasach biletowych przed rozpoczęciem spotkania, a także w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.