Koniec! Kadra Pszczółek gotowa na nowy sezon

Jesteśmy już na ostatniej prostej w prezentacji kadry Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin na nowy sezon. Po raz kolejny młoda krew zasili lubelską ekipę, bo zielono-białe barwy przywdzieje Dominika Mazurek.

Jest ona niespełna 16-letnią koszykarką, która na parkiecie odnajduje się zarówno w roli rozgrywającej, jak i rzucającej. Mimo młodego wieku ma już doświadczenie z gry na zapleczu ekstraklasy, bo od 2020 roku grała w zespole MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski. W 14 rozegranych spotkaniach w minionym sezonie średnio zdobywała 2.7 punktu na mecz. Mazurek jest także młodzieżową reprezentantką Polski, a z kadrą U15 zajęła trzecie miejsce w minionym roku w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Katowicach.

Szukaliśmy młodych graczy, którzy uzupełnią zespół pierwszoligowy, a także zaczną trenować z ekstraklasą. Dominika jest utalentowanym graczem i widzimy w niej potencjał, ale nie ma co ukrywać jest to melodia przyszłości. Oczywiście jeżeli wywalczy sobie miejsce w składzie, to gdzieś tam dostanie tę szansę w ekstraklasie. Dla niej najważniejsze jest teraz granie regularne w pierwszej lidze plus trenowanie z zawodniczkami z pierwszego zespołu. Wszystko w jej rękach i nogach – tłumaczy Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec Pszczółek.

Autor: Rafał Małys