Koszykarki UMCS najlepsze w turnieju półfinałowym AMP!

19 drużyn w miniony weekend w Lublinie walczyło o awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet. Ta sztuka udała się 9 zespołom, a najlepsze okazały się zawodniczki Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej.

Lublinianki były jednymi z faworytek. W końcu w zmaganiach wystąpiło kilka zawodniczek na co dzień grających w drużynie wicemistrzyń Polski sezonu 2021/2022 – Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Gospodynie na półfinały AMP wystawiły zespół: Dąbrowska Anna, Duchnowska Wiktoria, Harmida Natalia, Kośla Emilia, Kowalska Weronika, Kuczyńska Aleksandra, Kurach Natalia, Pająk Martyna, Poleszak Dominika, Saganek Julia, Sklepowicz Zuzanna, Trzeciak Olga.

W grupie prowadzona przez trenera Krzysztofa Szewczyka ekipa zmierzyła się z Politechniką Łódzką, Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Wszystkie spotkania pewnie padły łupem zielono-białych.

UMCS – UŚ Katowice 68-38
PŁ – AZS UMCS 37-69
UMCS – AWF Katowice 75-45

W półfinale miejscowe trafiły na Politechnikę Krakowską, z którą także pewnie się uporały (59-26). W starciu o złoto tak jednostronnie nie było, ale również i tu niepodważalnie wygrały zielono-białe, które pokonały AWF Biała Podlaska 57-46.

Na finały, które pod koniec maja odbędą się w Opolu zakwalifikowało się 9 drużyn. Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  2. Akademia Wychowania Fizycznego J. Piłsudskiego w Warszawie Filia