Janusz Basałaj i Tomasz Włodarczyk podzielili się wiedzą ze studentami

Młodzi adepci sztuki dziennikarstwa po raz kolejny mogli się spotkać z fachowcami tej dziedziny. We wtorek na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS odbyło drugie spotkanie z cyklu ,,Dziennikarz 2.0″. Tym razem gośćmi byli Janusz Basałaj oraz Tomasz Włodarczyk.

Inicjatorem projektu ,,Dziennikarz 2.0″ jest AZS UMCS Lublin przy współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej oraz Kołem Dziennikarskim UMCS. Na kolejne wydarzenie z cyklu organizatorzy zaprosili dziennikarzy portalu Meczyki.pl – Janusza Basałaja oraz Tomasza Włodarczyka. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach oraz otwartym spotkaniu.

Zawsze w takich sytuacjach czuje się stary, bo widzę młodych ludzi, studentów, którym opowiadam o pięknym zawodzie dziennikarza sportowego. Mówię o swojej drodze, o różnych niebezpieczeństwach, a przede wszystkim o plusach tego zawodu. Pracując w tym fachu żyje się szybko, ale z drugiej strony bardzo ciekawie. Dziennikarstwo ma przyszłość patrząc na powstawanie nowych mediów, portali oraz rozwój social mediów. Myślę, że przez to warto postawić na to, żeby zostać dziennikarzem sportowym – mówi Janusz Basałaj.

Przede wszystkim chcieliśmy studentom postawić drogowskazy, czyli co zrobić i w jakim kierunku podążać, żeby spełnić marzenie i zostać dziennikarzem sportowym. Na swoich przykładach pokazaliśmy jak do tego dojść. Staraliśmy się w takiej pigułce, kilku radach przedstawić jaką drogę trzeba przejść. Są na niej wzloty i sukcesy, ale też upadki. Z tych drugich wyciąga się najlepsze lekcje i później można się podzielić tym ze studentami, żeby oni w przyszłości unikali podobnych wyborów – tłumaczy Tomasz Włodarczyk.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do tych, którzy dopiero stawiają swoje dziennikarskie kroki. Goście odpowiedzieli uczestnikom na najbardziej nurtujące ich pytania. Dodatkowe na własnym przykładzie wskazali drogę rozwoju i nabywania nowego doświadczenia. Spotkanie z Januszem Basałajem i Tomaszem Włodarczykiem było drugim z całego cyklu ,,Dziennikarz 2.0″ i z pewnością nie ostatnim.

Fot. Anna Dąbrowska
Autor: Rafał Małys