Łatwo nie było, ale Pszczółki pokonują Zagłębie

Dziesiątą wygraną w piętnastym meczu sezonu odniosły koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W Sosnowcu zielono-białe ograły tamtejsze Zagłębie 94-79.

Rywalki postawiły jednak lubliniankom bardzo trudne warunki. Szczególnie w pierwszej kwarcie, choć początek wcale na to nie wskazywał. Po upływie pięciu minut to AZS prowadził 17-10. Zagłębie zdołało jednak wrócić do gry, ostatecznie kończąc tę odsłonę z przewagą jednego punktu (25-24). Drugą trafieniem otworzyła Karolina Poboży (25-26), ale trójką odpowiedziała Sydney Wallace (28-26), która tego wieczoru była w świetnej dyspozycji (łącznie 28 punktów w całym spotkaniu). W kolejnym fragmencie lepsze były już lublinianki. Między innymi rzuty zza łuku Fassiny, Milazzo czy Niedźwiedzkiej sprawiły, że do przerwy do Pszczółka wygrywała 46-40. Po niej spotkanie się było dalej bardzo wyrównane. Za zdobywanie punktów w ekipie trenera Krzysztofa Szewczyka w tym momencie odpowiadały Fassina i Bertsch. Przed ostatnią odsłoną na tablicy wyników było 60-66. Czwarta kwarta była zdecydowanie najbardziej jednostronna spośród wszystkich. Pszczółki zwyciężyły w niej 28-19, przypieczętowując zwycięstwo w całym meczu. Z dobrej strony pokazała się Emilia Kośla, która pierwszy raz w sezonie wykręciła dwucyfrówkę (10 pkt). Tabela TUTAJ.

Pszczółka vs Zagłębie 79-94 (25-24, 15-22, 20-20, 19-28)
Pszczółka: Bertsch (23), Fassina (21), Kośla (10), Pavel (9), Milazzo (9), Niedźwiedzka (8), O’Neill (8), Poboży (6), Sklepowicz, Duchnowska, Trzeciak.