Lekkoatleci nie zwalniają tempa. Kolejne sukcesy w Poznaniu

Drugiego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski zawodnicy AZS UMCS stawali na podium aż czterokrotnie. Łącznie na swoim koncie mają już siedem medali!

Worek z samego rana otworzył Rafał Fedaczyński. Chodziarz na dystansie 10 000 metrów finiszował jako drugi. Z czasem 44.11.98 uległ tylko Łukaszowi Niedziałkowi (39.32.52).

Kapitalnie na płotkach spisał się 20-letni Krzysztof Hołub. Rywalizację zakończył ze srebrnym medalem, co jest największym sukcesem w jego karierze. Medal okrasił rekordem życiowym (50.94 sekundy). Wygrał Robert Bryliński.

Następnie z roli faworytki wywiązała się Daria Zabawska, choć konkurs dyskobolek stał na naprawdę wyrównanym poziomie. Zabawska w najlepszej próbie uzyskała 57.90 i zaledwie o 4 centymetry pokonała Karolinę Urban.

Ostatnie podium piątkowej rywalizacji to zasługa Małgorzaty Hołub-Kowalik. Bieg na 400 metrów był niesamowicie mocno obsadzony, zatem brąz i rezultat 51.77 należy uznać za dobry! Wygrała Natalia Kaczmarek (50.72) przed Justyną Święty-Ersetic (51.52).