Lublin znów opanuje lekkoatletyka

Najlepsze kluby lekkoatletyczne w Polsce znów będą walczyć o najwyższy laur w Lublinie. Przed nami PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski – Finał Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej.

Zeszłoroczna edycja odbyła się na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie. Wówczas triumfowali lekkoatleci AZS UMCS Lublin. Teraz przed nimi szansa na obronę tytułu, a będą mogli tego dokonać ponownie w roli gospodarzy. Impreza odbędzie się 3 września w Lublinie.

Rywalami lublinian w drodze po tytuł będą: AZS AWF Warszawa, AZS AWF Kraków, RKS Łódź, AZS Łódź, AZS Politechnika Opolska, Agros Zamość i Podlasie Białystok. Imprezę uświetni udział tegorocznych medalistów olimpijskich. W lubelskiej ekipie są to Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Malwina Kopron.

To w jaki sposób rok temu przeprowadziliśmy te zawody wpłynęło na to, że, że tak wielka impreza znów odbędzie się w Lublinie. Co prawda pogoda nam nie sprzyjała, bo padał deszcz, ale cały zespół AZS stanął na wysokości zadania. Przygotowania do mistrzostw trwają już od dłuższego czasu od strony organizacyjnej. Stadion cały czas jest użytkowany, bo odbywają się tu też Mistrzostwa Świata Głuchych w Lekkoatletyce. Jeżeli zaś chodzi o nasze zawody będzie to jeden z pierwszych startów zawodników po igrzyskach olimpijskich. W tym roku liczymy na dobrą pogodę. Tym razem, aby nie w strugach deszczu, a przy może i przy słońcu przeprowadzić te mistrzostwa. Oprócz zawodów będziemy mieli także Miasteczko Lekkoatletyczne dla małych pociech. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił w różnych konkurencjach lekkoatletycznych, więc będą atrakcje dla młodych, przyszłych gwiazd ‒ mówi Piotr Rejmer, AZS Lublin.

Sprzedaż biletów już trwa! (TUTAJ)

Fot. pzla.pl
Autor: Rafał Małys