Głównym celem jest pierwsza piątka – rozmowa z Arturem Banasikiem.

W zeszłym sezonie nasi futsaliści osiągnęli historyczny wynik. Zabrakło nie wiele do przekroczenia linii o nazwie ,,awans”. Teraz przed nimi przygotowania do nowego sezonu, o których co nie co opowiedział nam Artur Banasik, kierownik drużyny.

Zbliża się nowy sezon. W zeszłym roku cel był jasny – awans. A jak wygląda to w nadchodzącej kampanii?
Troszkę musimy zweryfikować pewne rzeczy. Poprzedni sezon pokazał, że nie jest to wcale takie łatwe, chociaż było blisko. Budujemy teraz nową drużynę z młodymi zawodnikami z sekcji akademickiej. Nie chcemy wywierać na nich dużej presji, ale głównym celem jest górna piątka.

Czyli możemy spodziewać się mocnej roszady w składzie?
Tak, jest ona dosyć znaczna. Zostaje trzon zespołu, który był tu już kolejny rok. Zostają: Tomasz Sekrecki, Adrian Parzyszek, Jakub Wankiewicz, Tomasz Ławicki, Marcin Ostrowski oraz Maciej Ostrowski. To jest taka nasza podstawa do budowy nowego zespołu. Dołączą do nich zawodnicy z sekcji akademickiej oraz paru nowych piłkarzy, którzy wyrazili chęć walki w nadchodzącym sezonie.

Kto siądzie za sterami i poprowadzi drużynę w nadchodzących rozgrywkach?
Sytuacja jest dosyć skomplikowana. Na dzień dzisiejszy prowadzić będzie ją Paweł Porzucek – trener sekcji akademickiej. Myślę, że sprawa w ciągu najbliższych tygodni będzie już całkowicie jasna czy przejmie całkowicie w 100% te stery.

Jak przebiegają przygotowania do startu w rozgrywkach? Swoich sił próbowaliście między innymi w Wilanów FUTSAL CUP II.
Zgadza się, był to dla nas świetny sprawdzian. Może nie osiągnęliśmy tam dobrych rezultatów, bo zajęliśmy siódme miejsce. To jednak nie odzwierciedla tego co tam się odbywało, bo poziom był bardzo wysoki. Większość drużyn na co dzień rywalizuje w Ekstraklasie. Walka tam dała dużo nowego doświadczenia. Teraz w sobotę jedziemy do Nowin na turniej, a w najbliższych dwóch tygodniach planujemy jeszcze kilka sparingów.

Czy firma Luxiona nadal będzie waszym sponsorem tytularnym?
Ta kwestia zostanie ogłoszona około 10 września.

A jeżeli chodzi pozostałych partnerów to kto was będzie wspierał w tym sezonie?
Jako główny partner strategiczny pozostaje Miasto Lublin. Pozostaje też Perła, SHOOTER, Hotel Gościniec oraz Bystra, która będzie nas zaopatrywać w wodę mineralną. Dodatkowo od tego sezonu naszym nowym sponsorem została firma Skib-Med ze Świdnika. Liczymy, że dołączą do nas jeszcze inni partnerzy na nowy sezon.

Fot. Michał Piłat
Autor: Rafał Małys