Luxiona poznała przeciwnika w futsalowym Pucharze Polski

Zawodnicy Luxiony AZS UMCS Lublin wiedzą już, kto będzie ich rywalem w 1/32 Pucharu Polski. Dziki o awans powalczą z BSF-em Busko Zdrój, czyli drużyną występują na parkietach drugoligowych.

Ciężko ocenić to losowanie. Co prawda rywale grają ligę niżej, ale to nie oznacza, że jest między nami różnica klas. BSF ma ambicję na grę w 1. lidze, a w jego szeregach występuje kilku dobrych zawodników – ocenia dyrektor Sportowy Luxiony, Artur Banasik.

O losach awansu zdecyduje jeden mecz. Z racji tego, że przeciwnicy są drużyną niżej notowaną, ten odbędzie się na ich terenie. Termin spotkania wyznaczono na 6 stycznia. Dla lublinian będzie to pierwszy poważny sprawdzian przed powrotem do zmagań ligowych. – Potraktujemy to starcie jako mocny sparing przed ligą. Prawdopodobnie zagramy już z kilkoma nowymi zawodnikami w składzie, którzy mają dodać jakości w rundzie rewanżowej – zapowiada Artur Banasik.

Po pierwszej części sezonu akademicy zajmują przedostatnie (11. miejsce) w tabeli grupy południowej, ale rok zakończyli optymistycznie, wysoką wygraną z wyżej notowaną Gwiazdą Ruda Śląska (6-2). Pozostaje zatem z nadzieją patrzeć w kolejną część sezonu.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat