Malwina Kopron i Marcin Lewandowski triumfują w Ostrawie

Świetnie w letni sezon startowy wchodzą lekkoatleci AZS UMCS Lublin. Podczas mityngu Zlota Tetra w Ostrawie w świetnym stylu zwyciężali Marcin Lewandowski i Malwina Kopron.

Pochodząca z Puławy młociarka jak na razie nie ma sobie sobie równych. W drugim swoim starcie sięgnęła po drugie złoto. Jednak co ważniejsze, wywalczyła je w kapitalnym stylu. W najlepszej próbie uzyskała odległość 74.74 metra! To piąty w tym roku wynik na świecie. Malwina w Ostrwie pokazała stabilną dyspozycję, bo w innych rzutach posłała młot na odległości: 73.44, 69.85, 74.19, 73.40. Tylko jedno podejście spaliła. Akademiczka wyprzedziła Alexandrę Tavernier (73.30) oraz Anitę Włodarczyk (72.72).

Także ze złotem z Czech wróci Marcin Lewandowski. Jego wynik to 3:35.57, aktualnie 11. na światowych listach. Drugi był Jesus Gomez (3:35.70) a trzeci Samuel Abate (3:36.32). Dla Lewandowskiego był to pierwszy start w sezonie olimpijskim. Świetny pod kątem sportowym, ale nie obyło się bez nieprzewidzianych sytuacji, bo… zawodnikowi Lublina zaginęła torba z ubraniami. Wystąpił zatem w obuwiu pożyczonym od pochodzącego z Wegier Daniela Szogiego.

fot. Paweł Skraba
Autor: Kamil Wojdat