Mecz z Zagłębiem. Zamiast biletów zbiórka na rzecz migrantów

W meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zagrają u siebie z CTL Zagłębiem Sosnowiec. Biletem wstępu na spotkania będą produkty higieniczne i spożywcze (sucha żywność) zbierane na rzecz migrantów z Ukrainy.

Starcie z Zagłębiem ma duże znaczenie w kontekście układu tabeli przed zbliżającą się fazą play-off.

Pszczółkom do rozegrania zostały już dwa mecze. Aktualny bilans podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka to 15 wygranych i 3 porażki. W przypadku pokonania zespołu z Sosnowca zielono-białe już w niedzielę zapewnią znakomite – 2. miejsce na koniec rundy zasadniczej. To postawi je w bardzo uprzywilejowanej pozycji na starcie play-offów.

Jeśli tak się stanie, będzie to historyczne osiągnięcie, bo ta sztuka lubliniankom nie udała się nigdy wcześniej.

Mecz z Zagłębiem nie tylko dlatego może przejść do historii. Pszczółki w rozgrywkach ligowych 2021/2022 przed własną publicznością jeszcze nie przegrały. Z bilansem 9-0 są jedyną obok BC Polkowice drużyną, która może się pochwalić takim osiągnięciem. Klub z Lublina takiej serii w swojej historii jeszcze nie miał.

Akademiczki mają też coś do udowodnienia swoim najbliższym przeciwniczkom. W grudniu na terenie rywalek zielono-białe uległy po dogrywce 86:89. Teraz zatem pojawia się szansa na rewanż.

Początek o godzinie 18:00. Biletem wstępu na spotkania będą produkty higieniczne i spożywcze (sucha żywność) zbierane na rzecz migrantów z Ukrainy. Potrzebne są: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe. Żywność: woda, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, makarony, płatki błyskawiczne, zapałki, baterie, zapalniczki, świece, zestawy medyczne.