Medalowe mistrzostwa Polski. Pływacy AZS UMCS ponownie pokazali moc!

Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 w Bydgoszczy przeszły do historii. Zawodnicy AZS UMCS Lublin łącznie zdobyli na nich aż 28 medali!

W rywalizacji seniorów zielono-biali wywalczyli trzy złota, trzy srebra i jeden brąz. Jednym z bohaterów został bez wątpienia nowy nabytek AZS UMCS Lublin, Bartosz Piszczorowicz – mistrz Polski na 100 i 200 metrów stylem dowolnym! Z tytułem do Lublina powrócił także Kacper Stokowski, który okazał się najlepszy na dystansie 50 metrów grzbietem. Złoci medaliści byli częścią sztafet lubelskich, które sięgnęły po medale srebrne. Mowa o sztafecie 4 x 100 metrów stylem dowolnym w składzie: Kacper Stokowski, Jan, Hołub, Filip Lech, Bartosz Piszczorowicz oraz sztafecie 4 x 50 metrów stylem zmiennym. W niej skład był niemal identyczny. Zamiast Filipa Lecha oglądaliśmy jedynie Marcina Stolarskiego. Srebro indywidualnie w rywalizacji na 400 metrów zmiennym wywalczyła także Paula Żukowska. Brąz dla ekipy lubelskiej na dystansie 200 metrów grzbietem zdobyła Laura Bernat. W klasyfikacji medalowej imprezy, która uwzględnia tylko krążki seniorskie akademicy zajęli 3. miejsce (3z,3s,1b).

Trzymamy wysoki poziom z lat ubiegłych, lecz z występu w Bydgoszczy jestem zadowolony w stopniu umiarkowanym. Zdobyliśmy trochę mniej medali niż zazwyczaj, ale to wszystko było kontrolowane. Zdawaliśmy sobie sprawę, że tak właśnie będzie. To rok olimpijski, za chwilę są mistrzostwa świata na basenie krótkim. Właśnie z tego powodu w naszych szeregach na starcie w Bydgoszczy zabrakło choćby zawodników AZS UMCS trenujących na co dzień w Stanach Zjednoczonych, którzy nie dojechali. Nie było również dochodzącego do zdrowia po operacji, Konrada Czerniaka. Mimo wszystko daliśmy radę – komentuje trener AZS UMCS Lublin, Piotr Kasperek.

Obok seniorów imponowali młodzieżowcy i juniorzy 17/18-letni. Ci pierwsi wywalczyli trzy złota, pięć sreber i osiem brązów, a ci drudzy dwa srebra i trzy brązy.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat