Mistrz Europy zawodnikiem AZS UMCS Lublin!

Prawdziwy hit transferowy w ekipie lekkoatletów AZS UMCS Lublin. Do drużyny dołącza Mistrz Europy oraz medalista Mistrzostw Świata – Marcin Lewandowski!

Po roku pandemii udało nam się dojść do porozumienia z kolejnym zawodnikiem rangi mistrzowskiej. Dzięki zaangażowaniu Pana Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego oraz Miasta Lublin, zdołaliśmy dopiąć ten kontrakt. Bardzo cieszy, że także w czasie pandemii włodarze naszego regionu widzą potrzebę rozwoju sportu. Marcin to Medalista Mistrzostw Świata, osoba bardzo profesjonalnie podchodząca do sportu. To daje gwarancję, że występ na Igrzyskach Olimpijskich może rodzić nadzieje medalowe i w to mocno wierzę – komentuje Prezes AZS UMCS Lublin, Rafał Walczyk.

Karierę sportową mam już bardzo długą. Jeszcze parę lat tej kariery mi zostało, ale można je policzyć na palcach jednej ręki. Głównym powodem, dla którego zdecydowałem się dołączyć do ekipy Lublina są warunki do trenowania, warunki takiej spokojnej głowy, co mi tutaj zagwarantowano. Nie muszę skupiać się na niczym innym niż trenowanie. Poza tym ja też troszeczkę potrzebowałem zmian. Zmiany w życiu są potrzebne, zwłaszcza, gdy przed długi czas kręci się ono wokół tego samego. Jestem przekonany już teraz, że podjąłem bardzo dobrą decyzję – mówi Marcin Lewandowski.

Jest to pierwsze wzmocnienie akademików w obecnym sezonie. Czy czekają nas kolejne nowe, tak głośne nazwiska w Lublinie?

Mogę powiedzieć, że jest to ostatni transfer tego kalibru. Musimy pamiętać, że tego typu transfery to ogrom prac zarówno tych organizacyjnej jak i tych finansowych. Dzięki pracy wielu osób w klubie udało się dopiąć wszystkie detale na ostatni guzik. Jestem przekonany, że będzie to owocna współpraca, która przyniesie wiele korzyści dla obu stron – dodaje Prezes Zarządu.

fot. wyróżniająca: Bartłomiej Wójtowicz
Autor: Kamil Wojdat