Mistrzostwa Polski U13 zakończone na ćwierćfinale

Młodzi futsaliści AZS UMCS Lublin znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Niewiele zabrakło, aby ten wynik był lepszy.

Po rozstrzygnięciach grupowych nadzieje były spore. W piątek AZS pewnie pokonał Beniaminka Starogard Gdański 4-1. W sobotę akademicy wygrali z Rekordem Bielsko-Biała 2-1 i Polonią Leszno 5-1.

Z kompletem punktów awansowali do najlepszej ósemki turnieju, gdzie czekał na nich Piast Gliwice. Początek spotkania nie był udany podopiecznych trenera Artura Gadzickiego, bo szybko to rywale objęli prowadzenie. Wyrównał Ksawery Liborski, ale jeszcze przed przerwą ponowny cios zadali gracze z Gliwic (1-2). W drugiej połowie żadna z ekip gola nie zdobyła, a to oznaczało, że zawody dla Lublina dobiegły końca.

Bramki w turnieju: Wiktor Denka (5), Ksawery Liborski (2), Maklsymilian Grela (1), Błażej Eminowicz (1), Mikołaj Bednaruk (1), Kornel Kopacki (1), Szymon Dąber (1).

Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj życie! Z Dumą wpieramy sport”.