Mistrzynie Polski powalczą o drugie zwycięstwo w lidze

Drużyna Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin rozpoczęła nowy sezon Orlen Basket Ligi Kobiet od pewnej wygranej nad rywalkami z Bydgoszczy. O kolejny triumf lublinianki powalczą u siebie z MKS-em Pruszków.

Twierdza MOSiR nadal niezdobyta! Przed tygodniem jej wytrzymałość sprawdził KS Basket 25 Ekstraklasa Sp. z oo Bydgoszcz, który przegrał na lubelskim parkiecie 47-89. Dobrą formę mistrzynie Polski potwierdziły także w czwartek, kiedy to na własnym terenie sięgnęły po pierwsze w historii zwycięstwo w Eurolidze Kobiet. Po bardzo zaciętym spotkaniu pokonały ACS Sepsi SIC 76-65, a o tym sukcesie mogliście przeczytać w poprzednim artykule. Teraz biało-zielone mają szansę przedłużyć serię zwycięstw w roli gospodyń, a na drodze ku temu stoi MKS Pruszków.

Drużyna z Pruszkowa to beniaminek minionego sezonu, który utrzymał się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Tegoroczną kampanię ligową MKS rozpoczął od dwóch wyjazdowych porażek, bo uległ MB Zagłębiu Sosnowiec (90-55) oraz PolskaStrefaInwestycji Enei Gorzów Wielkopolski (76-45). Przed pruszkowiankami trzeci wyjazd z rzędu, tym razem do Lublina.

Skład naszych rywalek względem poprzedniego sezonu się zmienił. Część doświadczonych zawodniczek odeszła, a w ich miejsce zostali sprowadzeni młodsi gracze. Jeżeli chodzi o przygotowania do tego meczu to w piątek, tuż po spotkaniu w Eurolidze, mieliśmy wolne. W sobotę jeden trening i już w niedzielę gramy. Musimy być skoncentrowani od samego początku oraz dobrze zagrać w obronie. To jest podstawa i wszystko w tym meczu zależy od nas. Jeżeli sytuacja na boisku pozwoli, to więcej minut dostaną młode zawodniczki – wyjaśnił Krzysztof Szewczyk, trener lubelskiej drużyny.

Początek meczu Polski Cukier AZS UMCS Lublin – MKS Pruszków już w niedzielę o 16:00 w Hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4. Bilety do nabycia w kasach biletowych przed rozpoczęciem spotkania, a także w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.