Młodzi szczypiorniści zagrają o awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski

Juniorzy AZS UMCS Lublin już dziś (piątek, 4 lutego) rozpoczną walkę o awans do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski. Atutem w tej walce będzie własna publiczność, bo zmagania rozegrane zostaną w Lublinie.

Dla drużyny, z którą pracują Łukasza Achruk, Jakub Brodziak i Henryk Arciuch już sam udział w tej fazie to dobry wynik. Znalezienie się w 1/8 za taki należy bowiem uznać. Podczas zmagań 1/16, które odbyły się w Olsztynie, zielono-biali zaprezentowali się ze świetnej strony. Lublinianie rozegrali tam trzy mecze i wszystkie trzy wygrali. W pierwszym zielono-biali pokonali SRS Przemyśl 35-30, w drugim Szczypiorniaka Olsztyn 34-23, a w trzecim Mazura Sierpc 32-17. Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie był Jakub Welcz, który łącznie zdobył 26 bramek.

W 1/8 rywalami szczypiornistów z Koziego Grodu będą zawodnicy Gwardii Opole, Zagłębia Lublin i Wybrzeża Gdańsk. Awans uzyskają dwie drużyny. Na początek (w piątek o 16:30) w hali Uniwersytetu Przyrodniczego (Głęboka 31) zielono-biali zmierzą się z Zagłębiem. Transmisja pojedynku TUTAJ.

1. dzień (piątek, 4 lutego, hala UP):
Gwardia II Opole – Port Service Wybrzeże I Gdańsk (14:30)
AZS UMCS Lublin – SMS Zagłębie Lubin (16:30)

2. dzień (niedziela, 6 lutego, hala Globus)
Port Service Wybrzeże I Gdańsk – SMS Zagłębie Lubin (10:00)
KU AZS UMCS Lublin – Gwardia II Opole (12:00)

3. dzień (niedziela, 6 lutego, hala Globus)
Port Service Wybrzeże I Gdańsk – SMS Zagłębie Lubin (13:00)
KU AZS UMCS Lublin – Gwardia II Opole (15:00)

Autor: Kamil Wojdat