Mniej niż tydzień. Nadchodzą Główne Mistrzostwa Polski!

28 kwietnia rozpocznie się najważniejsza w tym roku roku krajowa impreza pływacka. Gospodarzem Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu będzie Kozi Gród. Zawody rozegrane zostaną na tutejszym basenie olimpijskim ‒ Aqua Lublin!

Obiekt od momentu powstania niejednokrotnie gościł najlepszych polskich pływaków. Imprezy rangi mistrzowskiej odbywały się tu w 2017 (Główne Mistrzostwa Polski) czy 2018 roku (Zimowe Mistrzostwa Polski). Regularnie także odbywają się tu zmagania Arena Grand Prix Pucharu Polski, które także w tym roku, pod koniec marca, były tu rozgrywane. Tamte zawody były jeszcze większe od nadchodzących mistrzostw, a w tych na starcie stanie około 600 pływaków.

Mistrzostwa za kilka dni, więc jeszcze kilka rzeczy do zrobienia zostało. Natomiast generalnie z tych większych działań wszystko już za nami i wszystko jest już dopięte. Na ten moment mamy około 530 zgłoszeń. Myślę, że ta liczba nie przekroczy 600 ‒ mówi naczelnik zawodów i trener AZS UMCS Lublin, Piotr Kasperek.

Rywalizacja zapowiada się niezwykle ciekawie, bo zmagania to jedna z ostatnich szans wywalczenia minimum kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Organizatorami zmagań są: Polski Związek Pływacki, Lubelski Okręgowy Związek Pływacki,, KU AZS UMCS w Lublinie, Urząd Miasta Lublin,, MOSIR Bystrzyca Sp. z o.o. w Lublinie.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat