Mocny start. Pokaz siły tenisistów stołowych Akanzy!

Tenisiści stołowi Akanzy UMCS Lublin z mocnego C rozpoczęli zmagania w rozgrywkach 2. Ligi Tenisa Stołowego Mężczyzn. Akademicy pokonali we własnej hali Błękitnych Leopoldów 10-0!

Co robi jeszcze większe wrażenie, lublinianie w żadnym z dziesięciu rozegranych spotkań nie stracili choćby seta. Wszystkie mecze kończyły się w stosunku 3-0. W ekipie prowadzonej przez trenera Pawła Janowskiego w porównaniu do zeszłego sezonu jest kilka nowych twarzy, między innymi były gracz ekstraklasowej drużyny z Zamościa – Paweł Kozieł.

Do Lublina dołączyłem z Zamościa, a razem ze mną do Akanzy przyszedł jeszcze Marcin Litwiniuk. Obaj występowaliśmy w Superlidze, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Pochodzę z Lublina i chcę tutaj promować sport, przede wszystkim właśnie tenis stołowy – mówi Paweł Kozieł.

Dzisiejsze spotkanie przebiegło po naszej myśli. Tak naprawdę nie zakładaliśmy innego scenariusza jak zwycięstwo, ale to my jesteśmy faworytami do wygrania ligi, zatem nie możemy przegrywać meczów. Naszym celem jest awans do 1. Ligi. Oczywiście sport jest nieprzewidywalny, ale my mamy jasno sprecyzowany cel – dodaje nowy gracz Akanzy.

ATS Akanza UMCS Lublin – Błękitni Leopoldów 10-0
Akanza: Marcin Litwiniuk, Radosław Chrześcian, Paweł Kozieł, Paweł Barnaś, Artur Słomka, Tomasz Słomka
Litwiniuk – Ciołek 3-0
Chrześcian – Król 3-0
T. Słomka/Chrześcian – Ciołek/Król 3-0
Litwiniuk – Król 3-0
Chrześcian – Ciołek 3-0
Kozieł – Kuźmiak 3-0
Barnaś – Kacperski 3-0
Litwiniuk/Kozieł – Kuźmiak/Kacperski 3-0
T.Słomka – Kacperski 3-0
A. Słomka – Kuźmiak 3-0

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat