Odsłaniamy karty! Pierwsze wzmocnienie kadry Pszczółek

Nia Clouden zasili szeregi Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin na sezon 2022/2023. Amerykanka ma swoim dorobku występy w WNBA, czyli najlepszej lidze świata.

22-latka mierzy 175 centymetrów wzrostu i jest nominalną ”2”. Swoją karierę rozpoczęła w uczelnianym zespole Michigan State Spartans, który rywalizuje w rozgrywkach NCAA. Amerykanka barwy Spartans reprezentowała od 2018 roku, a minionym sezonie rozegrała 30 spotkań ligowych. W nich średnio zdobywała 20.0 punktów i 4.2 asysty na mecz. Dobre występy sprawiły, że w tym roku została wybrana w pierwszej rundzie draftu przez Connecticut Sun. Na parkietach WNBA rozegrała łącznie 14 spotkań.

Szukaliśmy amerykańskiego obrońcy, a w szczególności gracza młodego, który może pozytywnie zaskoczyć. Naszą uwagę przykuła Clouden, który była wysoko w drafcie. Ma to czego tak naprawdę potrzebujemy, czyli potrafi grać jeden na jeden, dobrze broni i ma dobry rzut za trzy punkty. Uważam, że to była najlepsza decyzja ze wszystkich graczy na rynku dostępnych w tej cenie. Liczymy, że dobrze się zaaklimatyzuje w naszym zespole i będzie czołowym graczem – komentuje trener Pszczółek, Krzysztof Szewczyk.

Autor: Rafał Małys