Pierwsze wyzwanie w nowym roku. Do Lublina przyjedzie zespół z Torunia

Mówi się, że jaki Nowy Rok, taki cały rok. Jak w takim wypadku w 2023 rok wejdą koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin? Odpowiedź poznamy już w niedzielę o 20:00, bo właśnie wtedy w lubelskiej Hali MOSIR zmierzą się z Krajową Grupą Spożywczą Energa Toruń.

Imponująca seria akademiczek pięciu ligowych zwycięstw z rzędu została przerwana w środę porażką z drużyną PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Teraz lublinianki postarają się wrócić na właściwe tory i czeka je pierwsze spotkanie ligowe w nowym roku. Akademiczki bardzo dobrze wspominają mecz pierwszej rundy w Toruniu, gdyż zakończył się ich pewnym zwycięstwem 80-68. Teraz czas na rewanż na lubelskich warunkach.

Na pewno nie lekceważymy naszego rywala, bo mają w składzie bardzo dobre zawodniczki. Może nie mają szerokiej rotacji, ale w pierwszej piątce są klasowe zawodniczki. Musimy być skoncentrowane od początku i nie możemy pozwolić im złapać dobrego rytmu. Kluczem będzie zatrzymanie Jones, a także będącej w dobrej formie ostatnio Stankiewicz. Mamy plan defensywny na to spotkanie i mam nadzieję, że w pełni go zrealizujemy. W ataku musimy grać zespołowo, bo wtedy jesteśmy najsilniejsze. Wiemy, że Torun lubi kombinować w obronie, więc nie możemy dać się zwariować – tłumaczy Magdalena Ziętara, koszykarka zespołu z Lublina.

Tuż po Sylwestrze zapraszamy was na kolejną imprezę, tym razem w wydaniu koszykarskim, a gwarantujemy równie przednią atmosferę. Widzimy się już 1 stycznia o 20:00 w Hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4. Bilety do nabycia w kasach biletowych przed rozpoczęciem spotkania, a także w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.