Pierwsze spotkanie z cyklu „Dziennikarz Sportowy 2.0” za nami

We wtorek w sali wykładowej Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS odbyło się spotkanie dziennikarza i komentatora sportowego – Mateusza Święcickiego ze studentami i każdym chętnym, kto tego dnia chciał posłuchać nieco więcej o zawodzie dziennikarza. Grupa chętnych wzięła także udział w warsztatach poprzedzających spotkanie.

Propozycję odwiedzenia uczelni złożył mi prezes AZS UMCS Lublin, a prywatnie mój kolega – Rafał Walczyk. Nigdy nie odmawiam studentom z bardzo prostego powodu: kiedyś sam byłem studentem dziennikarstwa. Jako głodni wiedzy studenci boleśnie przeżywaliśmy sytuacje, kiedy ktoś nie przyjechał na takie spotkanie. One zawsze są bardzo interesujące. Jestem entuzjastą młodych ludzi, oni zawsze zadają bardzo ciekawe pytania – mówi Mateusz Święcicki.

Co przede wszystkim chciałbym im przekazać? Chcę powiedzieć dziś każdemu, że od marzenia zostania dziennikarzem do zostania dziennikarzem droga wcale nie jest daleka. Ta droga jest bardzo bliska. Młodzi ludzie potrzebują takiego motywacyjnego kopa. Mam wrażenie, że oni czasem zbyt dużo myślą, w ich głowie pojawia się zbyt dużo wątpliwości. Może też z tego powodu w ich pokoleniu pojawia się więcej kłopotów natury psychicznej. Młodzi ludzie czekają, żeby nie oni poszli do kogoś, ale ktoś przyszedł do nich. Ja to rozumiem, dlatego tu jestem. Postanowiłem zrobić pierwszy krok w ich kierunku – wyjaśnia dziennikarz.

Nie wszyscy jesteśmy kowalami własnego losu, a czasem pewne sytuacje, jak choroby, są od nas niezależne. One niektóre rzeczy utrudniają. Natomiast jeśli człowiek jest zdrowy i nie ogranicza go żadna choroba, to może osiągnąć nie mówię wszystko, ale naprawdę wiele z tego, co sobie założy – dodaje.

Spotkanie z komentatorem Eleven Sports i współtwórcą kanału YouTube „2AngryMen” odbyło się w ramach projektu noszącego tytuł „Dziennikarz Sportowy 2.0”. Ten powstał z myślą o adeptach sztuki dziennikarskiej, ale także z myślą o fanach sportu. Skierowany jest do każdego, kto interesuje się tą tematyką. Inicjatorem jest AZS UMCS Lublin przy współpracy z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej oraz Kołem Dziennikarskim UMCS

fot. Kamil Wojdat