Plan wykonany! Malwina Kopron w finale rzutu młotem

Malwina Kopron zawalczy o medal igrzysk olimpijskich! Zawodniczka AZS UMCS Lublin uzyskała ósmy rezultat eliminacji i tym samym zapewniła sobie udział we wtorkowym finale.

Do rundy finałowej awans uzyskało 12 najlepszych zawodniczek. Oprócz Malwiny Kopron w tym gronie znalazły się dwie inne Polki: Anita Włodarczyk oraz Joanna Fiodorow. Kopron rywalizowała w eliminacjach grupy B. W najlepszej próbie uzyskała rezultat 73.06 metra co było czwartym najlepszym rezultatem w jej grupie. W klasyfikacji generalnej natomiast był to ósmym rezultat.

Myślałam, że zwariuję. Przed zawodami byłam bardzo zestresowana. Dopiero, gdy przyszłam na stadion emocje opadły i byłam skoncentrowana na zadaniu. Poziom jest wyrównany i wiem, że szykuje się prawdziwa walka w finale. Jestem jednak dobrej myśli ‒ komentowała dla TVP Sport zawodniczka AZS UMCS Lublin.

Finałowa rywalizacja we wtorek (31 sierpnia). Początek o godzinie 13:35. Jak na razie największym sukcesem w karierze pochodzącej z Puław zawodniczki jest brąz mistrzostw świata z 2017 roku.

Niestety dla fanów z Lublina w innej konkurencji rzutowej, eliminacji nie przebrnęła Paulina Guba. Kulomiotka pchnęła tylko 16.98 metra, co uplasowało ją na 27. miejscu. Tym samym dla niej igrzyska się już skończyły.

fot. Paweł Skraba
Autor: Rafał Małys