Po raz trzeci z Gorzowem. Pszczółki przed kluczowym starciem EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie mają chwili, by odpocząć. W środę (3 listopada) w meczu 4. kolejki rozgrywek fazy grupowej EuroCup akademiczki zagrają na wyjeździe z zespołem PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.

Choć jeszcze po nim do rozegrania zostaną dwa spotkania, to wydaje się, że właśnie mecz z Gorzowem zdecyduje o tym, która z ekip uzyska promocję do kolejnej fazy zmagań. W tabeli Grupy C bezsprzecznym liderem jest turecki Mersin (3-0), ale pozostałe trzy ekipy: PolskaStrefaInwestycji, Horizont i Pszczółka mają bilans jednej wygranej i dwóch porażek. Dużym zaskoczeniem była czwartkowa porażka lublinianek z zespołem Horizontu Mińsk, który wydaje się być jednak słabszą drużyną od pozostałych.

Sytuacja zielono-białych mocno się zatem skomplikowała. Do awansu będzie potrzebne zwycięstwo w starciu z zawodniczkami z Gorzowa Wielkopolskiego. Ta sztuka już dwa razy w tym sezonie podopiecznym trenera Krzysztofa Szewczyka się udała. Najpierw Pszczółki wygrały we własnej hali w EuroCupie 79-59, a następnie okazały się lepsze w wyjazdowym spotkaniu ligowym (69-72). Czy trzecia wygrana stanie się faktem i przybliży zielono-białe do awansu? Początek starcia o godzinie 18:00. Transmisja na kanale YouTube FIBA.

Pamiętaj ponadto, że bilet ulgowy przysługuje uczniom oraz studentom do 26 roku życia oraz osobom powyżej 65 roku życia. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo!  Bilet ulgowy przysługuje również posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej!