Podsumowaliśmy sezon rozgrywek akademickich

Rozgrywki akademickie w sezonie 2023/2024 dobiegły końca. Spotkaliśmy się na Wydziale Prawa i Administracji UMCS z medalistami Akademickich Mistrzostw Polski oraz Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS.

W minionym sezonie Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej zajął wysokie jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej oraz piąte miejsce w klasyfikacji medalowej AMP. Ponadto zwyciężył po raz siedemnasty w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Na podium stawali także przedstawiciele sekcji osób z niepełnosprawnościami, biorący udział w IMP-ach. Z trenerami oraz zawodnikami, którzy święcili sukcesy, spotkali się Jego Magnificencja Rektor UMCS – prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, Pełnomocnik Rektora ds. Sportu – dr Tomasz Bielecki oraz Kierownik Biura Sportu UMCS – Rafał Walczyk.

Tytuł mistrzowski ponownie obroniła sekcja Lekkiej Atletyki Mężczyzn. W historii uczelni zapisał się sukces piłkarzy ręcznych, którzy po raz pierwszy sięgnęli po srebro w klasyfikacji generalnej. Kolejny raz na podium stanęła sekcja Pływania Kobiet, bo w tym roku wywalczyła brąz. Medale z tego samego kruszcu wywalczyli również przedstawiciele sekcji osób z niepełnosprawnościami, którzy świetnie zaprezentowali się w bocci oraz w tenisie stołowym.

Niewiele zabrakło, a w gronie medalistów w klasyfikacji generalnej wymienilibyśmy także sekcje Biegów Przełajowych Mężczyzn. Zabrakło jej zaledwie czterech punktów do podium, ale wystarczyło, żeby sięgnąć po złoto w typach uniwersytetów. Po srebro w tejże klasyfikacji sięgnęły z kolei sekcje: Piłki Ręcznej Kobiet, Snowboardu Mężczyzn oraz Tenisa Stołowego Mężczyzn.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy trenerom, którzy przyczynili się do tych sukcesów. Podziękowania za wsparcie w rozwoju sekcji akademickich w sezonie 2023/2024 złożono na ręce Jego Magnificencji Rektora UMCS – prof. dra hab. Radosława Dobrowolskiego.

Fot. Michał Piłat
Autor: Rafał Małys