Podsumowanie tygodnia: Koszykarki sprawdziły formę

Ogromny powód do dumy dała nam Karolina Pęk, która z Igrzysk Paralimpijskich przywiozła trzy medale. Dodatkowo koszykarki sprawdziły formę w pierwszych sparingach.

Igrzyska Paralimpijskie

Jeszcze niedawno liczyła na medal w każdej konkurencji, a dzisiaj spełniła to marzenie! Karolina Pęk wraca z Igrzysk Paralimpijskich z trzema krążkami. Dwa brązowe zdobyła w deblu kobiet i mieszanym, a w singlu sięgnęła po złoto! O sukcesach Karoliny mogliście przeczytać TUTAJ.

Koszykówka

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin po raz pierwszy w akcji! Za akademiczkami dwa sparingi z SKK Polonią Warszawa, w dodatku oba zakończone pewnymi zwycięstwami. Wygrały w meczach 87-66 oraz 76-46. Najbliższa okazja, żeby zobaczyć lubelską ekipę na parkiecie już w weekend. W ramach turnieju towarzyskiego do Lublina przyjadą takie ekipy jak ENEA AZS Politechnika Poznań, KS Basket 25 Bydgoszcz oraz Contimax MOSiR Bochnia. Sprzedaż biletów już trwa, a więcej dowiecie się TUTAJ.

Lubelskie koszykarki grały także w turnieju LOTTO Ligi 3×3 Kobiet, a zielono-białe barwy reprezentowały Michella Nassisi, Wiktoria Kaczmarek, Dominika Mazurek i Aleksandra Mirosław. Akademiczki pokonały PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. (11-10), ale musiały uznać wyższość Zagłębia Sosnowiec (11-21). To jednak wystarczyło, żeby wejść do ćwierćfinału, ale tam już na lublinianki czekała reprezentacja Polski U23, czyli późniejsze triumfatorki turnieju (2-21).

Lekkoatletyka

Legenda schodzi ze sceny. Zakończenie kariery ogłosiła Małgorzata Hołub-Kowalik. Należała ona do legendarnej formacji ,,Aniołków Matusińskiego”, z którą święciła wiele triumfów. Największe sukcesy odniosła na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, kiedy to wywalczyła złoto ze sztafetą mieszaną 4×400 metrów oraz srebro 4×400 metrów kobiet. Została tym samym pierwszą medalistką olimpijską AZS-u UMCS Lublin w historii. Ostatni weekend spędziła w Lublinie i poprowadziła trening dla najmłodszych. Pojawiła się także na turnieju Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza, gdzie otrzymała zasłużone gratulacje za całokształt kariery.

Lato dobiega końca, ale lekkoatleci jeszcze sprawdzają swoją formę na stadionie. Mateusz Kwaśniewski był trzeci w rzucie oszczepem podczas mityngu w Łodzi (71.28). Znaczenie lepiej poradził sobie podczas zawodów im. Eugeniusza Lokajskiego, bo tam nie miał sobie równych (72.65). Na tej samej imprezie z dobrej strony pokazała się Sandra Brzyska. Była w czołówce biegów na 100 metrów (13.11) oraz 200 metrów (27.33). W gronie sprinterów znalazł się również Michał Ławruszko, który zwyciężył w finale B na 100 metrów (11.60). Docenić należy także triumfatora biegu na 800 metrów Karola Lesiczkę (1:53.34) oraz Jacka Mazura, który wygrał na 1500 metrów (4:19.55).

AZS UMCS Lublin zwyciężył w klasyfikacji medalowej podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw U16 (LUB-PDL). Lekkoatleci z Lublina zdobyli łącznie 6 złotych, 3 srebrne oraz 4 brązowe medale. Oto lista naszych medalistów:

• Złoto: Sztafeta żeńska 4×100 metrów (Kamila Górecka, Wiktoria Miłoszewicz, Amelia Kęcka, Łucja Legiedź), Maja Przekora (dysk), Olaf Domański (dysk), Hubert Sobiesiak (1000 metrów), Bartłomiej Śliwiński (100 metrów), Hanna Parulska (młot)
  • Srebro: Maja Przekora (kula), Dominik Litwin (dysk/młot)
  • Brąz: Wiktoria Miłoszewicz (300 metrów), Julia Stępień (80 metrów przez płotki), Agata Gorgol (300 metrów przez płotki), Jacek Misztal (młot)

Lublinianie wywalczyli 85 punktów, co było drugim rezultatem w klasyfikacji punktowej.

Pływanie

Lubelscy pływacy zadebiutowali na mistrzostwach świata juniorów na wodach otwartych. Oliwier Ponieważ pokonał dystans 7.5 kilometra z czasem 1:20:28.0, co dało mu dwunaste miejsce. Jego klubowy kolega Mieszko Nowacki był siedemnasty w wyścigu na 5 kilometrów (1:01:02.2). Obu zawodników na mistrzostwach wspierał trener Jarosław Mazurek.

Akademie

Ruszyły zapisy do Akademii AZS UMCS Lublin. Z nami Twoje dziecko poprawi swoją sprawność fizyczną i nauczy się współpracy w grupie, a także będzie miało możliwość poznania najlepszych sportowców naszego Klubu! Nabór trwa do grup: koszykówki dziewcząt, pływackiej, lekkoatletycznej oraz siatkówki kobiet. Więcej o zapisach.