Podsumowanie tygodnia: Lubelscy lekkoatleci na mistrzostwach w Jerozolimie

Pływaczka oraz lekkoatleci z AZS-u UMCS rywalizowali na mistrzostwach Europy w swoich kategoriach wiekowych. Rozlosowano także grupy tegorocznej edycji Euroligi Kobiet, w której zadebiutują lubelskie koszykarki.

Pływanie

Za Adelą Piskorską kolejne starty na dużej imprezie międzynarodowej, a tym razem były to mistrzostwa Europy U23. Imprezę może uznać jak najbardziej za udaną, bo zabrała ze sobą złoto na 100 metrów grzbietem, złoto w mieszanej sztafecie 4×100 metrów zmiennym oraz srebro na 50 metrów grzbietem. Więcej o rywalizacji w Dublinie pisaliśmy w poprzednim artykule.

Lekkoatletyka

Bartosz Kitliński oraz Maja Łyskowka reprezentowali nasz kraj na mistrzostwach Europy U20. Kitliński w eliminacjach na 800 metrów zajął siódme miejsce i nie zakwalifikował się do finału (1:52.52). Łyskowska z kolei należała do żeńskiej sztafety 4×100 metrów, która wywalczyła piąte miejsce (45.41).

Już 19 sierpnia w Budapeszcie rozpoczną się mistrzostwa świata seniorów, a na liście powołanych do reprezentacji Polski znaleźli się reprezentanci AZS-u UMCS Lublin:

• Sofia Ennaoui (1500 metrów)
  • Michał Rozmys (1500 metrów)
  • Daria Zabawska (rzut dyskiem)
  • Oskar Stachnik (rzut dyskiem)
  • Alicja Wrona-Kutrzepa (sztafeta 4×400 metrów i sztafeta mieszana 4×400 metrów)

W Wałczu swoją formę sprawdził Oskar Gołębiowski, który wystartował na tamtejszym mityngu im. Zdzisława Krzyszkowiaka. W biegu na 300 metrów uzyskał trzeci wynik w stawce (22.24), a ten wyczyn powtórzył na 100 metrów (10.91 =PB). W Czechach za to na Rieter Mítink w zmaganiach skoczków w dal zwyciężył Andrzej Kuch. W najlepszej próbie uzyskał rezultat 7.78 metra i był to jego najlepszy wynik w sezonie.

Koszykówka

Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin poznały swoich rywali w tegorocznej edycji Euroligi Kobiet. Popularne ,,Pszczółki” trafiły do grupy z Fenerbahçe SK, Beretta Famila Schio, Valencia B.C., Casademont Zaragoza, LDLC ASVEL Féminin, a pozostałe miejsca w drodze kwalifikacji walczą między sobą DVTK/London Lions oraz TTT Riga/ACS Sepsi-Sic. Mecze domowe w europejskich pucharach akademiczki będą rozgrywać zarówno w Hali MOSiR, jak i w Hali Globus.

Koszykarska reprezentacja Polski 3×3 do lat 23 zajęła drugie miejsce na turnieju Nations League Europe-4 – Stop 4 rozgrywanym w Bukareszcie. Duży udział przy tym sukcesie miała Aleksandra Zięmborska, zawodniczka Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin. W sobotnich zawodach już nie było tak kolorowo, gdyż biało-czerwone zajęły czwarte miejsce. Oznaczało to, że aby awansować do turnieju finałowego, musiały w niedzielnej rywalizacji zająć wyższą lokatę niż Czeszki. To się udało, bo Polki zwyciężyły swoją konferencję i uzyskały bilet na turniej w Ułan Bator.