Podsumowanie tygodnia: Pływacy z sukcesami walczyli w Doha, a lekkoatleci w Toruniu

Ostatni tydzień dostarczył nam sporo emocji, gdyż pływacy rywalizowali na mistrzostwach świata. W weekend z kolei w Toruniu lekkoatleci walczyli o medale Halowych Mistrzostw Polski.

Pływanie

Trójka pływaków AZS-u UMCS Lublin reprezentowała nasz kraj na mistrzostwach świata w Doha. Największy sukces indywidualny odniosła Laura Bernat, która wywalczyła 5 miejsce na 200 metrów stylem grzbietowym. Adela Piskorska z kolei jako pierwsza polska pływaczka w historii dotarła do finału na 50 metrów grzbietem. Więcej o przebiegu imprezy przeczytacie TUTAJ.

Lekkoatletyka

Lekkoatleci AZS-u UMCS Lublin mierzyli się w Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu, a ich łupem padły trzy medale seniorskie. Po srebro sięgnął Andrzej Kuch (skok w dal), z brązowymi zaś medalami zmagania zakończyli Bartosz Kitliński (800 metrów) i Patryk Grzegorzewicz (400 metrów). O tych sukcesach więcej przeczytacie w poprzednim artykule.

Co ciekawe tuż przed mistrzostwami kraju Andrzej Kuch sprawdził swoją formę podczas Belgrade Indoor Meeting. Tam w najlepszej próbie uzyskał 7.59 metra, co było siódmym wynikiem w stawce.

Koszykówka

Nie był to udany tydzień dla koszykarek Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin, bo dwie porażki ligowe przekreśliły ich szansę na TOP 4 rundy zasadniczej. W środę mierzyły się z ówczesnymi wiceliderkami tabeli, czyli PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski. Lublinianki zagrały zdecydowanie poniżej oczekiwań, a słaba skuteczność odbiła się na końcowym wyniku (47-70). W wyjazdowym spotkaniu z 1KS Ślęzą Wrocław akademiczki poradziły sobie już lepiej, ale i tym razem zeszły z parkietu pokonane. Przegrały 70-77, a co za tym idzie, straciły szansę na przewagę parkietu w pierwszej rundzie play-offów.

Gorycz porażki musiały przełknąć również koszykarki Bogdanki AZS UMCS II Lublin, które przegrały u siebie z UKS-em PWiK Huragan Wołomin 50-74. Lublinianki od początku miały spore problemy ze skutecznością, ale nadal trzymały kontakt do przyjezdnych (15-19). W drugiej kwarcie to rywalki miały problemy z wykańczaniem swoich akcji i to pozwoliło podopiecznym Marka Lebiedzińskiego objąć prowadzenie (32-30). Druga połowa w zupełności przebiegła jednak pod dyktando UKS-u, który wygraną 31-9 w trzeciej kwarcie praktycznie ustawił dalsze losy spotkania. Lubelska ekipa nadal zajmuje dziesiątą pozycję w ligowej tabeli.

Nie lubimy przegrywać, ale mamy taką, a nie inną sytuację, że nie możemy skorzystać ze wszystkich graczy. Dzisiaj miały więcej minut zawodniczki z U17 i U19, czyli młode roczniki. To jest dla nich lekcja i tak musimy to rozpatrywać. Wiadomo, że nie jesteśmy zadowoleni z porażek i tego nie możemy sobie zaakceptować. Pierwszą połowę wygraliśmy, ale druga już kompletnie nie po naszej myśli – podsumował Marek Lebiedziński, trener zespołu z Lublina.

Bogdanki AZS UMCS II Lublin – UKS PWiK Huragan Wołomin 50-74 (15-19, 17-11, 9-31, 9-13)
Bogdanka: Mitura (8), Nassisi (8), Goszczyńska (7), Jeziorna (7), Mirosław (6), Poleszak (6), Kuniewicz (3), Kuczyńska (3), Dyś (2), Marczak, Adamczuk (DNP).

W niedzielę w hali I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Po kilku latach przerwy powrócił ALL STAR GAME LNBA, czyli mecz gwiazd z udziałem zawodników Lubelskiego Nurtu Basketu Akademickiego. Mecz zakończył się wygraną reprezentacji Północy 83-77. Jeżeli nie mogliście śledzić tego spotkania, to zapis transmisji znajdziecie TUTAJ.

Piłka ręczna

Pierwszoligowy AZS UMCS Lublin nie zdołał pokonać na wyjeździe lidera tabeli. W pierwszym meczu nowej rundy akademicy przegrali z Unimetal Recycling MTS Chrzanów 18-40. Podopieczni Łukasz Achruka dobrze weszli w spotkanie, a w pewnym momencie prowadzili nawet 6-4. Później jednak przeważyło większe doświadczenie rywali, którzy wypunktowali przyjezdnych. Do przerwy zbudowali sobie dziesięciobramkową zaliczkę (17-7), a po zmianie stron ją powiększyli. Dla AZS-u UMCS była to dziesiąta porażka w sezonie i na ten moment zajmuje dziesiątą lokatę w tabeli.

Unimetal Recycling MTS Chrzanów – AZS UMCS Lublin 40-18 (17-7)
AZS UMCS: K. Janicki (5), Daniel (4), Książka (2), Batyra (2), Włudarzyk (1), Sekuła (1), Stachowicz (1), Abramowicz (1), Pytka (1), Proć, Wielgus, Gadaj, Stachowiak, D. Janicki.

Futsal

Futsaliści Luxiony AZS UMCS Lublin zajmują ostatnią pozycję w tabeli 1. Ligi Futsalu, więc w walce o utrzymanie każdy punkt jest na wagę złota. Tym razem nie powiększyli swojego dorobku, gdyż przegrali 1-3 z FC Silesia Box Siemianowice Śląskie. To był kolejny dobry mecz lubelskich Dzików w obronie, dzięki czemu do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po zmianie stron zdarzały się chwile dekoncentracji i to po nich padały bramki dla Silesi. Gola honorowego dla Luxiony zdobył grający trener Łukasz Mietlicki.

Silesia Box Siemianowice Śląskie – Luxiona AZS UMCS Lublin 3-1 (0-0)
Luxiona: Mietlicki (gol), Ostrowski (asysta), Brzeiński, Ławicki, Sekrecki, Dajos, Rogala, Szewczyk, Szymonek, Wojtaszek.

Tenis stołowy

Tenisistki stołowe ATS-u Akanza AZS UMCS Lublin urwały cenny punkt wyżej notowanym rywalkom, bo zremisowały na wyjeździe z KS-em Bogoria Grodzisk Mazowiecki 5-5. Bardzo dobrze zaprezentowała się Julia Więckowska, która wygrała oba mecze singlowe oraz w deblu w parze z Aleksandrą Jeżewską. Dwie wygrane w singlach dołożyła także Kinga Dzioch. Lublinianki po tej kolejce powiększyły swoją przewagę nad strefą barażową.

KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki – ATS Akanza AZS UMCS Lublin 5-5
Akanza: Więckowska (dwa single i debel), Dzioch (dwa single), Jeżewska (debel), Szewczak.

U panów natomiast sytuacja zaczyna się nieco komplikować, bo w weekend dwukrotnie musieli uznać wyższość swoich rywali. W sobotę na wyjeździe przegrali 2-8 z TT Elite Series Logisters Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza. Końcowy wynik nie oddaje jednak tego, jak wyrównane w wielu momentach było to starcie, bo aż cztery partie kończyły się wynikami po 3-2. Niestety jedynie Paweł Kozieł i Jakub Witkowski byli w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w singlach.

TT Elite Series Logisters Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza – ATS Akanza AZS UMCS Lublin 8-2
Akanza: Kozieł (singiel), Witkowski (singiel), Chrześcian, Galas.

Kolejnego dnia panowie na własnym terenie podjęli TTcup.com KS Polonia Kielce, a spotkanie zakończyło się identycznym rezultatem co te sobotnie (2-8). Rywale wygrali cztery pierwsze gry singlowe i nie dali szans lublinianom w deblach, przez co już na tym etapie meczu byli pewni zwycięstwa (0-6). Do końca pojedynku jedyne partie dla gospodarzy wygrali Paweł Kozieł i Michał Galas. Po tym weekendzie lublinianie znaleźli się w strefie spadkowej 1 Ligi (grupa południowa).

ATS Akanza AZS UMCS Lublin – TTcup.com KS Polonia Kielce 2-8
Akanza: Kozieł (singiel), Galas (singiel), Witkowski, Chrześcian.

Zachęcamy Państwa do rozliczenia swojego PIT-u z AZS-em UMCS Lublin i przekazania nam swojego 1,5% podatku. Wasze wsparcie pomaga nam rozwijać klub i pisać kolejne piękne rozdziały historii jego funkcjonowania.

KRS: 000056079

Swój PIT możesz rozliczyć przy naszej pomocy. Dowiedz się więcej.