Pora na Lechię Gdańsk!

E-sportowców AZS UMCS Lublin czeka kolejny sprawdzian formy. Po sparingach z Wisłą Płock, tym razem zmierzą się z drużyną Lechii Gdańsk. To spotkanie już w czwartek (25 czerwca) o godzinie 18:00.

Starcie zostanie rozegrane w formie dwumeczu. Pierwszy pojedynek odbędzie się na platformie PlayStation 4, natomiast drugi na XBOX One. Po nim wyniki obu spotkań zostaną zsumowane. Wtedy poznamy zwycięzcę!

AZS UMCS Lublin reprezentować będą Eryk “Laxon” Birc (PS4) oraz Michał “Amazing_Michu” Brzozowski (Xbox One). W szeregach akademików z Lublina nie obejrzymy zatem grającego trenera sekcji ‒ Krzysztofa “Mr.Cogito” Lenarczyka, który to tym razem zasiądzie na stanowisku komentatorskim! Po przeciwnej stronie wystąpią Bartosz “Seven” Majewski (PS4) i Tomasz “Toninho” Galiński (Xbox One).

Oba zespoły w ostatnim czasie mierzyły się w meczach sparingowych z Wisłą Płock. Lublin dwukrotnie okazywał się minimalnie gorszy, przegrywając oba spotkania 3-4. Ekipa z Pomorza z kolei w pojedynku z końca maja pokonała Nafciarzy 3-2. Teraz jednak wszystko zaczyna się od nowa, a pełen wiary w zwycięstwo jest 15-letni zawodnik AZS UMCS Lublin ‒ Michał “Amazing_Michu” Brzozowski, który w meczu z Płockiem wygrał swój pojedynek, pokazując się z bardzo dobrej strony:

– Toninho to świetny zawodnik! Na pewno porównywalny do Kartka (Wisła Płock), a może nawet lepszy. Przed najbliższym meczem czuję się nieźle. Gram ostatnio nawet dobrze. Planuję zaprezentować bardzo podobną taktykę, jak z Wisłą. Dam z siebie wszystko!

“Amazing_Michu” dobrą dyspozycję potwierdził w niedawno rozegranym lubelskim turnieju FIFA, który wygrał w przekonującym stylu. Więcej o tym triumfie TUTAJ. Tak jak kolega z drużyny, podobne zawody wygrał również “Laxon”. Szczegóły jego zwycięstwa TUTAJ. Do czwartkowego meczu z Wisłą gracze AZS UMCS z pewnością przystąpią zatem “na fali” Jaki będzie tego efekt? Początek spotkania w czwartek (25 czerwca) o godzinie 18:00. Transmisja na profilu Facebook AZS UMCS Lublin.


Autor: Kamil Wojdat