Pierwszoligowe koszykarki poległy w akademickich derbach

Pierwszoligowe koszykarki AZS UMCS Lublin nie podołały na własnym parkiecie wiceliderkom. Komplet punktów powędrował na konto ekipy AZS Uniwersytet Gdański, z którą lublinianki przegrały 35-47.

To nie było najlepsze otwarcie spotkania w wykonaniu lublinianek. Pierwsze i jak się później okazało jedyne punkty w początkowej fazie meczu zdobyła Aleksandra Kuczyńska (2-8). Przyjezdne natomiast były skuteczniejsze i dzięki temu wygrały tę odsłonę (2-13). W drugiej kwarcie dorobek zielono-białych powiększyła rzutem spoza łuku Klaudia Pastwa (5-15). Na kolejne punkty przyszło nam poczekać blisko 6 minut. Skuteczności zabrakło zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Przełamanie przyszło dopiero, gdy lay-up’em popisała się Martyna Pająk (7-15). Kolejny celny rzut tej zawodniczki ustalił już wynik tej połowy (9-17).

W druga połowę dobrze weszła Aleksandra Kuczyńska, która dołożyła od siebie dwie trójki z rzędu (15-26). Z rzutów osobistych skutecznością imponowała za to Martyna Pająk. Nie pomyliła się w żadnej z pięciu prób, a jej ostatnie trafienie doprowadziło do rezultatu 25-27. Takim też wynikiem zakończyła się trzecia część meczu. W decydującą kwartę lepiej weszły jednak koszykarki z Gdańska. Dzięki serii trafień powiększyły zaliczkę do 11 punktów nad miejscowymi (25-36). To zmusiło trenera lublinianek Marka Lebiedzińskiego do wzięcia przerwy w grze. Przyniosła ona pozytywne skutki dla jego zespołu, bo lublinianki po powrocie na parkiet zaczęły odrabiać straty (30-37). Niestety to nie wystarczyło do zwycięstwa i zielono-białe finalnie musiały uznać wyższość swoich rywalek (35-47).

W pierwszej połowie miałyśmy wyraźne problemy ze skutecznością. Momentem, w którym odżyłyśmy był początek trzeciej kwarty. Wszystko zaczęło się od dobrej i agresywnej gry w obronie. To napędzało nasze ataki i pozwoliło nam odrobić straty. Niestety w końcówce rywalki znów nam odjechały – mówiła po meczu Aleksandra Kuczyńska, zawodniczka lubelskiej ekipy.

Po 17 rozegranych spotkaniach lublinianki mają na swoim koncie 23 punkty. To plasuje je na 9 miejscu w tabeli 1. Ligi Kobiet (Grupa A).

AZS UMCS II Lublin – AZS Uniwersytet Gdański 35-47 (2-13, 7-4, 16-10, 10-20)
AZS UMCS: Kuczyńska (10), Pająk (9), Trzeciak (7), Poleszak (4), Pastwa (3), Kuniewicz (2), Mirosław, Pogorzelska, Przyszlak, Kosicka, Warda, Wasilak.
AZS UG: Stępień (14), Szczurewska (12), Kosalewicz (10), Szczęśniak (5), Walkowska (3), Kuras (2), Ciecierska (1), Adamczyk, Klonowska (DNP), Dżochowska (DNP).